Maria Seweryn to córka znanych polskich aktorów, która zdecydowała się pójść w ich ślady i także związać z tą branżą. Na swoim koncie ma role zarówno filmowe, jak i teatralne. Co wiadomo na temat jej biografii, kariery oraz życia prywatnego?

Maria Seweryn: życiorys

Z dostępnych źródeł, można dowiedzieć się, że córka pary aktorskiej: Krystyny Jandy i Andrzeja Seweryna urodziła się 23 marca 1975 roku. Na świat przyszła w Warszawie, gdzie także dorastała mieszka do tej pory.

Seweryn jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 1998 roku. Na co dzień pełni rolę członka zarządu Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury.

Aktorka była w związku małżeńskim z Robertem Jaworskim. Jest matką dwóch córek: Leny i Jadwigi oaz syna Aarona.

Maria Seweryn: kariera

Co ciekawe, debiut aktorski Marii Seweryn miał miejsce, kiedy miała zaledwie cztery lata. Wtedy zagrała w filmie Dyrygent w reżyserii Andrzeja Wajdy. Na przestrzeni lat miała okazję współpracować z najgłośniejszymi nazwiskami branży filmowej w Polsce. Między innymi byli to: Daniel Olbrychski, Agnieszką Holland, Kasią Adamik oraz swoją matką Krystyną Jandą.

Aktorka grywała na deskach kilku teatrów: Teatrze Współczesnym, Teatrze Polskim, Teatrze Polonia i Och-Teatrze. Ponadto, widzowie mogą znać ją z ról w filmach: Matka swojej matki, Pół serio, Idealny facet dla mojej dziewczyny oraz Boisko bezdomnych.

Maria Seweryn: cytaty

  • (…) Ale do dorosłości jeszcze mi daleko. Wciąż skręcam gdzieś w bok, robię rzeczy, których nie powinnam próbować, ale coś mnie ciągnie. Zatracam się, popełniam błąd i wracam. Ale chyba lepiej zrobić błąd i żałować, niż żałować, że się czegoś nie spróbowało.
  • Zawsze mówię prawdę. Dzieci wyczuwają fałsz, to, że ktoś nie traktuje ich poważnie.
  • Człowiek, który ma dzieci, inaczej myśli o szczęściu, radości, miłości niż ten, kto jest sam.
  • (…) moje reżyserowanie jest tu małym szaleństwem. Ale dla mnie cennym doświadczeniem. Wierzę w takie przypadki. Na szczęście cały czas mam przy sobie mamę.
  • No cóż, moim zdaniem, nie jest możliwe godzenie tak intensywnej pracy jak moja z byciem matką na pełen etat. Ale ja naprawdę nie wiem, co to znaczy być dobrą matką. Czy to polega na częstym przebywaniu z dziećmi, czy na życiu w taki sposób, by dzieci były z matki dumne i widziały ją spełnioną i szczęśliwą. Nie wiem. Staram się po prostu nie udawać, nie kłamać. A na pytanie, co u twoich dzieci, odpowiadam: „Dziękuję, dobrze sobie radzą”.

 

źródło zdjęcia: wikipedia.pl

Udostępnij:


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img