Cezary Pazura dzięki swoim rolom filmowym, dubbingowym, występom kabaretowym i działalności w sieci zdobył ogromną sympatię polskiej widowni. Co wiadomo o jego biografii, karierze oraz życiu prywatnym?

Cezary Pazura: życiorys

Cezary Pazura urodził się 13 czerwca 1962 roku. Pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego. Ma młodszego brata Radosława, który także jest związany z branżą aktorską. Ukończył jedno z miejscowych liceów ogólnokształcących. Jest absolwentem szkoły muzycznej w klasie klarnetu. Jako nastolatek założył nawet zespół rockowy. Zanim dostał się na łódzką filmówkę, przez rok uczęszczał do studium gastronomicznego.

Następnie został absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Co ciekawe, podczas studiów dorabiał jako kelner na weselach. Aktor był ministrantem aż do 27. roku życia.

Pazura trzykrotnie brał ślub.  Z pierwszą żoną Żanetą doczekał się córki Anastazji. Następnie był w związku małżeńskim z Weroniki Marczuk. W 2009 roku wziął ślub z młodszą o 26 lat Edytą. Owocem ich związku jest troje dzieci: Amelię, Antoniego Józefa oraz Ritę.

Cezary Pazura: kariera

 Aktor zainteresowanie widowni wzbudził rolą w filmie Kroll. Na przestrzeni lat zagrał wiele ról pierwszoplanowych i miał okazję współpracować z cenionymi reżyserami. Oprócz tego, wystąpił w filmach: Psy, Kiler, Chłopaki nie płaczą, Kariera Nikosia Dyzmy, Sztos, Pitbull. Ostatni pies oraz Druga połowa.

Oprócz tego, widzowie pokochali go za role w serialach: 13 posterunek, Faceci do wzięcia, Ślepnąc od świateł i Tajemnica zawodowa. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień oraz uznanie krytyków.

Aktor jest także ceniony w dubbingu. Ponadto, występuje jako artysta kabaretowy oraz prowadzi własny kanał na Youtube.

Cezary Pazura: cytaty

  • Aktorstwo jest jak zawód lekarza, cały czas trzeba doskonalić swój warsztat inaczej zostaną tylko bańki i lewatywa.
  • Intelektualista to osoba, która za pieniądze sprzedaje swój intelekt. Intelektualista nie zrozumie artysty, bo artysta to energia. Inną sprawą jest to, że my nie mamy krytyki.
  • Męska przyjaźń jest możliwa, za to z przyjaźnią damsko-męską zawsze są problemy, znamy to z literatury i z życia.
  • Poczucie humoru jest sprawą bardzo indywidualną. Zależy co kogo bawi.
  • Trudno jest mi powiedzieć, który film jest dla mnie najważniejszy. Bo w każdym filmie zostawiłem kawałek serca… To tak, jak pytać ojca, które dziecko kocha najbardziej. Z każdym filmem łączy się inny okres życia, inny stan ducha…
  • Życie jest sinusoidą. Nie można grać całe życie.

 

źródło zdjęcia: wikipedia.pl

Udostępnij:


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img