Jak odpędzić pecha raz na zawsze? Te sposoby Ci w tym pomogą!

Pech Cię nie opuszcza? Wciąż masz w życiu pod górkę? Sprawdź, jak mu zapobiegać lub pozbyć się go skutecznie z życia, jeżeli już się w nim pojawił! Oto sposoby, które Ci w tym pomogą!

A to pech!

Pech może dotknąć każdego. Czasem wynika z naszej winy, zdarza się na skutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności lub negatywnej energii skierowanej w naszą stronę. Jak go odpędzić? Mogą pomóc w tym pewne magiczne rytuały.

Jak pozbyć się pecha z życia raz na zawsze?

Jeśli wciąż masz w życiu pod górkę i nieszczęścia mnożą się na Twojej drodze, warto wypróbować te sposoby:

Odpukaj w niemalowane drewno

Przesąd ten może wywodzić się od druidów, według których w drzewach zaklęci byli bogowie. Stukanie w drewno było uważane za formę fizycznego kontaktu z siłami wyższymi. Wierzono, że stukanie w drzewo uwalnia pozytywne duchy, które się nami opiekują i odprowadza negatywną energię do ziemi.

Przesąd ten wiązał się też z obrzędami pogrzebowymi. Zmarłych układano na świeżo wystruganej i niemalowanej desce, a ich bliscy pukali w drewno, aby odstraszyć złe moce czyhające na duszę.

Noś czterolistną koniczynę w kieszeni

Wiara w moc czterolistnej koniczyny wywodzi się z wierzeń celtyckich. Celtowie uważali, że czterolistna koniczyna odpędza złe moce i chroni przed nieszczęściem. Jej znalezienie zwiastuje pomyślność i dobrobyt. Noś ją w kieszeni a nigdy nie spotka Cię nic złego.

Zawieś podkowę nad drzwiami

Jeśli chcesz ustrzec swoje domostwo przed nieszczęściem, zawieś podkowę nad drzwiami. Podkowa  przynosi pomyślność i dobrobyt wszystkim mieszkańcom domu. Jako, że jest wykonana z żelaza, metalu o wielkiej mocy, dodatkowo odgania złe duchy.

Skrzyżuj palce

Kiedyś wierzono, że pech mieści się w punkcie między palcami. Skrzyżowanie ich uniemożliwiało uwolnienie się go na zewnątrz. Gest ten miał także chronić przed niepowodzeniem i gwarantować szczęście. Związany był z odwołaniem się do chrześcijańskiego krzyża i prośbą o wstawiennictwo Jezusa Chrystusa.

Przerzuć sól przez lewe ramię

Dawniej wierzono, że gdy komuś rozsypie się sól, to nieomylny znak, że lada moment dojdzie do kłótni. Rozsypanie soli wiązano z działalnością złych mocy, więc żeby się przed nimi ochronić należało trzykrotnie przerzucić szczyptę soli przez lewe ramię. Miało to oślepić stojącego za nami diabła, który opuści domostwo, nie podburzając nikogo więcej do awantur. Szczypta soli przerzucona przez lewe ramię pozwala także odczynić zły urok.

„Na zdrowie!” uchroni od zła

Już starożytni Grecy i Rzymianie wołali do kichającej osoby „na zdrowie”, aby chronił ją Jowisz. Uznaje się, że ten zwyczaj wprowadził i spopularyzował papież Grzegorz I w trakcie epidemii dżumy. Uznał, że życzenie kichającemu, aby mu Bóg błogosławił, może przyczynić się do jego wyzdrowienia.

Zapal kadzidło

Jeśli chcesz odpędzić pecha raz na zawsze zapal kadzidło. W pozbyciu się nieszczęścia pomoże zapach mirry, palo santo lub białej szałwii. Okadzanie domu czy kogoś bliskiego pozwoli odegnać złe moce.

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazdy przepraszają, ale te trzy znaki zodiaku to urodzeni pechowcy!

 

Udostępnij: