Co jest po drugiej stronie? Nie żył przez 90 minut i zdradził, co dzieje się po śmierci!

Pewien mężczyzna doznał zatrzymania akcji serca, w wyniku czego znalazła się w stanie śmierci klinicznej. Pozostał martwy przez 90 minut i teraz zdradził, co dzieje się po śmierci!

Co się dzieje po śmierci?

Zjawisko śmierci klinicznej to zanik widocznych oznak życia, takich jak bicie serca, akcja oddechowa czy krążenie krwi. Od stanu śmierci biologicznej różni się wyłącznie nieprzerwanym występowaniem aktywności mózgu.

Znane są historie osób, które przeżyły śmierć kliniczną i powróciły z zaświatów. Część z nich doskonale pamięta, co zobaczyli po drugiej stronie. W ich opowieściach często pojawia się podobny opis: czarny tunel ze światełkiem na końcu, obecność bliskich zmarłych, czy uczucie niesamowitego spokoju i błogości.

Nie żył przez 90 minut i zdradził, co dzieje się po śmierci!

Tak było i w przypadku 68-letnie Australijczyka Alistaira Blake`a w 2019 roku. U mężczyzny w środku nocy doszło do zatrzymania akcji serca. Jego żona Melinda przez pół godziny wykonywała resuscytację krążeniowo-oddechową, dopóki nie przyjechała karetka. Ratownicy kontynuowali resuscytację przez kolejną godzinę. W tym czasie mężczyzna pozostawał w stanie śmierci klinicznej.

Mężczyzna opowiada, co jest po drugiej stronie

Mężczyzna był martwy przez 90 minut, opowiedział co czuł, gdy znajdował się po drugiej stronie. Jego relacja może być zaskakująca.

Technicznie rzecz biorąc, nie żyłem przez 90 minut. Pamiętam, że w sobotni wieczór szedłem spać – a następną rzeczą, jaką pamiętam, było obudzenie się w czwartek rano na wózku jadącym na OIOM na oddział wieńcowy. Ludzki mózg całkowicie zablokował to, co wydarzyło się w międzyczasie.

To było przerażające…

Mężczyzna często był pytany o to, co znajduje się po drugiej stronie. Przyznaje, że nie widział tunelu, jasnych świateł, ani nieżyjących krewnych. To co zobaczył, go przeraziło:

"Po drugiej stronie" jest całkowita pustka, nicość, bez świateł, dźwięków i głosów. To doświadczenie było tak przerażające, że mózg zablokował te wspomnienia.

Doświadczenie całkowicie go zmieniło

Blake przyznaje, że to doświadczenie wywarło głęboki wpływ na jego życie i bardzo go zmieniło:

Przyjmujesz zupełnie inne podejście do życia. Zmniejszając liczbę godzin pracy, starając się bardziej nawiązać kontakt z rodziną i przyjaciółmi.

ZOBACZ TAKŻE: Co czujemy, kiedy umieramy? Czy śmierć wiąże się z bólem?

Udostępnij: