Jacek Murański napisał do zmarłego syna… Chwyta za serce

Jacek Murański zwrócił się do swojego zmarłego syna. Ojciec Mateusza Murańskiego napisał do niego poruszający list. Jego wpis chwyta za serce…

Śmierć Mateusza Murańskiego

Mateusz Murański zmarł 8 lutego, a przyczyną jego śmierci, jak twierdzi jego ojciec Jacek Murański, była choroba, z którą się zmagał młody aktor. W wywiadzie dla salon24, wyznał, że patomorfolog zdradził, że przyczyną śmierci był zatrzymanie akcji serce spowodowane prawdopodobnie uduszeniem. Wspomniał także, że Mateusz cierpiał na bezdech:

“Patomorfolog powiedział mi, że przyczyną zgonu Mateusza mogło być gwałtowne zatrzymanie akcji serca prawdopodobnie z powodu uduszenia w połączeniu z ekstremalnym nocnym bezdechem, na który od wielu lat chorował, ale lekarka nie rozwinęła tego, szczegółowe wyniki sekcji zwłok będą za około pół roku. Wiemy, że w jego żołądku nie znaleziono żadnych lekarstw”

Jacek Murański napisał do zmarłego syna...

Miesiąc po śmierci Mateusza Murańskiego, na profilu jego ojca pojawił się wpis, w którym Jacek Murański nawiązał do nominowanego do Oscara filmu „IO”, w którym 29-latek zagrał epizodyczną rolę. Podczas ostatniej gali Orłów 2023 film ten zgarnął ogromną ilość statuetek:

“Nasz Najukochańszy synku. Wczoraj film Mistrza Jerzego Skolimowskiego “IO” z Twoim udziałem triumfował na gali Polskiej Akademii Filmowej Orły 2023. Chociaż nie ma Ciebie fizycznie to wiemy, że spoglądasz na ten również Twój sukces z góry i dzięki Stwórcy możemy wspólnie duchowo kontemplować te wzruszające momenty. Mama i tata” – pisze Jacek Murański na swoim profilu na Facebooku.

Przypomnijmy, że Mateusz był absolwentem Szkoły Aktorstwa i Musicalu we Wrocławiu. Od lat grał Adka, syna właściciela lombardu w serialu „Lombard. Życie pod zastaw”. Ponadto pojawił się w epizodycznej roli w nominowanym do Oscara filmie Jerzego Skolimowskiego „IO”.

Warto wspomnieć, że śmierć Mateusza Murańskiego wstrząsnęła całym polskim show-biznesem. Wiele osób nie może pogodzić się z jego odejściem.

Do tej pory nie jest znana data pogrzebu Mateusza Murańskiego, jednak ojciec zmarłego 29-latka wspomniał, że nie będzie to pogrzeb, a ceremonia pożegnalna.

Udostępnij: