Śmierć 28-letniego południowoafrykańskiego rapera wstrząsnęła całą Afryką. Costa Titch zmarł niedługo po tym, jak upadł na scenie. Warto wspomnieć, że miesiąc temu w strzelaninie zginął jego przyjaciel i współpracownik AKA. Co była przyczyną śmierci 28-latka?

Kim była Costa Titch?

Constantinos Tsobanoglou znany pod pseudonimem Costa Titch był wschodzącą południowoafrykańską gwiazdą. Swoją popularność zyskał dzięki amapiano będącym podgatunkiem muzyki house znanym w ostatnim czasie w Afryce. Costa łączył styl, kulturę i rodzime języki RPA z międzynarodowymi stylami rapu p. trapem.

28-latek stał się sławny w całej Afryce dzięki swojej piosence Big Flexa, która odniasła ogromny sukces na Tik  Toku.  Co więcej, w ostatnim czasie Titch nawiązał współpracę z wytwórnią Akona, który pojawił się także w remiksie Costy.

Artysta prowadził swój profil na Instagramie pod nazwą @costatich, który obserwuje ponad 619 tysięcy użytkowników tej platformy.

Nie żyje 28-letni raper

Południowoafrykański raper w ostatnim czasie brał udział w festiwalu Ultra South Afryka. Podczas koncertu nagle upadł na scenie. Podniósł się, jednak po raz kolejny się przewrócił. Artysta przewieziony został do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł.

Poniżej nagranie z koncertu Costy Titch i moment jego upadku na scenie

O śmierci Costy Titcha poinformowała jego rodzina we wpisie na Instagramie:

"Z głębokim bólem musimy teraz przyjąć do wiadomości jego odejście" - napisała rodzina Tsobanoglou. "Jesteśmy wdzięczni ratownikom i wszystkim obecnym w jego ostatnich godzinach" – czytamy w informacji przekazanej przez rodzinę rapera.

Swój smutek i ubolewanie wyrazili także organizatorzy festiwalu Ultra South Africa w oficjalnym oświadczeniu:

"Costa był inspirującym głosem wśród południowoafrykańskiej sceny amapiano - utalentowanym raperem, tancerzem, piosenkarzem, autorem tekstów, współpracownikiem i przyjacielem festiwalu" – czytamy w oświadczeniu organizatorów festiwalu Ultra South Africa.

Bo tej pory nie jest znana przyczyna śmierci rapera.

Udostępnij:

Sklep