Co stanie się po śmierci z osobą niewierzącą? Odpowiedź księdza wprawiła w osłupienie internautów

Ksiądz Sebastian Picur należy do grona duchownych, którzy często poruszają tematy związane z wiarą także i w sieci. Jeden z internautów zapytał wprost księdza, czy wie, co dzieje się po śmierci z osobami, które nie wierzą w Boga. Odpowiedź duchownego była zaskakująca dla sporej części internautów.

Odpowiedź na pytanie dotyczące tego, co dzieje się z osobą niewierzącą po śmierci, zależy oczywiście od wiary, kultury i perspektywy każdej z tych osób. W różnych religiach i wierzeniach istnieją inne koncepcje życia po śmierci, ale żadna z nich nie jest naukowo potwierdzona.

W większości religii istnieje koncepcja życia po śmierci, w której dusza przechodzi do innego świata. Na przykład w chrześcijaństwie i islamie wierzy się, że dusza idzie do nieba lub piekła, w buddyzmie i hinduizmie wierzy się w reinkarnację, czyli w to, że dusza jest ponownie narodzona w innym ciele.

Niektóre osoby są przekonane, że po śmierci człowiek po prostu przestaje istnieć, a są też osoby, które wierzą, że śmierć to tylko kolejny etap życia i że dusza pozostają w określonym stanie po śmierci.

Z naukowego punktu widzenia nie ma zatem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co dzieje się z osobami po śmierci.

Ksiądz o tym, co dzieje się z osobą niewierzącą po śmierci

Sebastian Picur to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych polskich księży na Tik Toku. Warto zauważyć, że jego profil śledzi już prawie 650 tys. internautów.

Duchowny porusza na swoim TikToku wiele kwestii związanych z wiarą, a jego nagrania cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Niedawno jeden z internautów zapytał ks. Picura o to, co dzieje się po śmierci z osobami, która deklarują, że są niewierzące.

Na odpowiedź duchownego nie trzeba było długo czekać.

Przestaje być osobą, która nie wierzy w Pana Boga. – stwierdził ksiądz

Odpowiedź ks. Sebastiana Picura nie była dla wszystkich zrozumiała, a część internautów głośno wyszydziła słowa duchownego.

uśmiałam się. obawiam się że to księdza spotka zawód

spadłem z krzesła z śmiechu

Taaa... Myślę, że się chłopie zdziwisz. – drwili internauci

Co myślicie o odpowiedzi księdza dotyczącej nurtującego wiele osób pytania?

Zobacz także: Kościół w Polsce upadnie? Przepowiednia polskiego jasnowidza mrozi krew w żyłach

Udostępnij: