Nie żyje aktor z serialu „Czterej pancerni i pies”…

W mediach pojawiła się bardzo smutna wiadomość o śmierci jednego z aktorów grających w jednej z najpopularniejszych polskich produkcji „Czterech pancernych i psa”. Informację potwierdził Związek Artystów Scen Polskich. Marcel Novek miał 91 lat i zagrał w wielu polskich produkcjach.

Kim był Marcel Novek?

Marcel Novek urodził si ę w Belgii, a dokładnie w Brugii. W 1946 roku przyjechał do Polski i swoją karierą w kraju rozpoczął od muzyki. Grywał na koncertach wraz z zespołami muzycznymi z Warszawy, Katowic i Lublina. W 1970 roku, Novek wystąpił na festiwalu w Opolu, gdzie zaprezentował się w programie złożonym z wierszy poetów polskich takich jak: Tadeusz Gajca, czy Kamil Baczyński. Jego występ nie spodobał się osobom odpowiadającym za formułę festiwalu. Po występie kierownik biura artystycznego KFPP został zdegradowany.

Równoległe Marcel rozwijał także swoją karierę aktorską. Współpracował z Teatrem Żydowskim w Warszawie. Na wielkim ekranie zadebiutował w 1967 roku w filmie Hieronima Przybyły-  „Paryż-Warszawa bez wizy”. Ponadto grał także w serialu „Do przerwy 0:1”, a także wystąpił w jednym a odcinków kultowego serialu „Czterej Pancerni i pies”.  

W kolejnych latach Novek pojawiał się w wielu polskich produkcjach telewizyjnych. Zagrał epizodyczną rolę w filmie „Quo vadis”, a także wcielił się w postać Krzesimira w „Starej Baśni”

Nie żyje aktor z "Czterech Pancaernych i psa"

Marcel Novek zmarł w wieku 91 lat, o czym poinformował Związek Artystów Scen Polskich oraz serwis filmpolski.pl. Na profilu ZASP pojawił się post, w którym przekazano także informacje na temat pogrzebu artysty. Aktor pochowany zostanie 20 września 2023 roku o godzinie 14:30 na Starych Powązkach:

Z przykrością informujemy, że odszedł Marcel Nowek - piosenkarz, aktor. Występował w zespołach estradowych Lublina, Katowic i Warszawy. Brał udział w licznych koncertach i recitalach. Współpracował z Teatrem Żydowskim w Warszawie – czytamy na oficjalnym profilu ZASP na Facebooku.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=694107346094544&set=a.625795436259069&type=3&ref=embed_post

Udostępnij: