To cios dla widzów! Nie żyje dziennikarka „Wiadomości”

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarła jedna z najwybitniejszych i najdłuższej pracujących dla TVP dziennikarek. Sławomira Śliwińska- Kordonowska odeszła w wieku 70 lat. W mediach społecznościowych żegnają ją bliscy i współpracownicy.

  Nie żyje dziennikarka „Wiadomości”

  Sławomira Śliwińska-Kordonowska zmarła 12 listopada po długiej walce z ciężką chorobą. Informacje o śmierci dziennikarki przekazała jej koleżanka z redakcji Arleta Bojke. W mediach społecznościowych napisała:

  Dziś odeszła wspaniała dziennikarka Sławomira Śliwińska. Możecie nie wiedzieć, jak wyglądała, ale jestem przekonana, ze wielu z was znało jej głos. Przez lata przedstawiała się na koncu mądrych, dogłębnych, do bólu starannych (takich, jakie coraz rzadziej powstają) materiałów o świecie. „Sławomira Śliwińska. Wiadomości”…

  Dla mnie była jedną z pierwszych nauczycielek w zawodzie, jedną z tych osób, bez których na pewno nie byłabym taką dziennikarką, jaką jestem. Cierpliwa, zawsze poświęcająca tyle czasu, ile było potrzebne... Nie prawiła nieszczerych komplementów, mówiła, gdy było złe, ale zawsze tylko mi. Jej pochwały dodawały skrzydeł. Nie wiem, czy jest ktokolwiek na tym świecie, kto mógłby jej zarzucić niewłaściwe zachowanie. Myślę, że nie. Sławka była tak po prostu dobrym, szlachetnym człowiekiem. Takim, jakich powinniśmy stawiać na piedestałach. Odeszła dziś w nocy. Po walce z chorobą. Za wcześnie.- dodała Arleta Bojke.

  Dziennikarkę żegnają bliscy i przyjaciele

  Dziennikarkę pożegnało wiele osób, nie tylko rodzina i przyjaciele, ale również współpracownicy. TVP Info przekazało smutną wiadomość na platformie X.

  Sławomira Śliwińska-Kordonowska nie żyje. Dziennikarka przez całe swoje zawodowe życie związana była z Telewizją Polską. Wśród dziennikarzy cieszyła się ogromnym autorytetem. Odeszła w wieku 70 lat, zmagając się z poważną chorobą.

  Krzysztof Nakonieczny, reporter programów informacyjnych TVP dodał:

  Sławka 🖤 niech spoczywa w pokoju [*] Zawsze życzliwa, szlachetna, wspaniała dziennikarka.

  Kim była Sławomira Śliwińska-Kordonowska?

  Sławomira Śliwińska-Kordonowska przez kilkadziesiąt lat związana była zawodowo z Telewizją Polską. Pracę w TVP zaczęła już w latach 80., była m.in. jedną z prowadzących "Dziennika Telewizyjnego”. Później współpracowała z „Wiadomościami”, dla których przez wiele lat przygotowywała relacje o wydarzeniach za granicą, m.in. w Algierii, Arabii Saudyjskiej i Finlandii.    

  Udostępnij: