Nie żyje znana dziennikarka! Przegrała walkę z rakiem!

Świat mediów obiegła smutna wiadomość o śmierci cenionej dziennikarki i psychoterapeutki Darii Dziewięckiej. Odeszła w czwartek 8 lutego, w wieku zaledwie 42 lat, po zmaganiach z ciężką chorobą!

Nie żyje Daria Dziewięcka

Nie żyje Daria Dziewięcka, psychoterapeutka, a w przeszłości dziennikarka, związana z NaTemat, Wirtualną Polską, "Gazetą Stołeczną", portalem Wysokieobcasy.pl oraz TOK FM. O śmierci cenionej dziennikarki jako pierwszy poinformował TOK FM, gdzie pracowała przez trzy lata jako wydawczyni:

„Żyła mocno i tak praktykowała jogę - z oddaniem i wewnętrznym ogniem. Wracała na matę między kolejnymi nawrotami choroby, ciągle dając nam i sobie nadzieję, że tym razem to powrót na stałe. Kilka lat temu Daria nagrała dla nas poruszające podcasty, w których opowiada o jodze, swojej chorobie i jak sobie z nią próbuje radzić. Będzie nam jej brakować"- w ten sposób pożegnano dziennikarkę.

Przegrała walkę z ciężką chorobą

Dziennikarka odeszła w czwartek 8 lutego, w wieku zaledwie 42 lat, po przegranej walce z nowotworem złośliwym jajnika.

"W wieku 37 lat zachorowałam na nowotwór złośliwy jajnika. Miałam przerzuty. Od początku leczenia, czyli chemioterapii, cały czas praktykowałam jogę, która od dawna była nie tylko moją pasją, ale też moją drogą" – pisała o swojej chorobie dla "Wysokich Obcasów".

Daria Dziewięcka- życie i kariera

Daria Dziewięcka była nie tylko utalentowaną dziennikarką, związaną z licznymi serwisami, ale także odważną kobietą, która publicznie dzieliła się swoim doświadczeniem z chorobą nowotworową. Jej walka z złośliwym nowotworem trwała od 2018 roku, a do samego końca nie ukrywała przed światem trudności, jakie napotykała. W 2023 roku, razem z Magdaleną Birecką, stworzyła podcast "Tu i teraz", w którym dzieliła się swoim życiem z chorobą nowotworową, dotykając serc wielu słuchaczy.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje ulubiona gwiazda polskiego "Gogglebox"...

Zdjęcie Nie żyje znana dziennikarka! Przegrała walkę z rakiem! #1

Bliscy przyjaciół i znajomych Darii podkreślają jej ogromne serce, odwagę oraz szczerość. Magdalena Birecka, w pożegnalnym tekście, opisuje ją jako niezwykłą profesjonalistkę, która wnosiła do redakcji TOK FM spokój, opanowanie i błyskotliwość.

„Daria do redakcji wniosła spokój, opanowanie, niepodrabialne poczucie humoru, błyskotliwość, uważność. Była profesjonalistką. To, że jej już nie ma, jest dla nas nie do uwierzenia".

W ostatnich latach życia Daria postanowiła zmienić kierunek swojej kariery. Otworzyła własny gabinet psychoterapeutyczny i zrezygnowała z zawodu dziennikarki. Jej pasją była również joga, którą studiowała nawet w Indiach. Znana z wielkiego zaangażowania i empatii, Dziewięcka pozostawiła nie tylko ślad w dziedzinie mediów, ale także w sercach tych, którzy mieli przyjemność z nią współpracować.

Kiedy pogrzeb dziennikarki?

Pogrzeb Darii Dziewięckiej odbędzie się 16 lutego w Warszawie. Jej odejście zostawiło pustkę nie tylko w środowisku dziennikarskim, ale przede wszystkim w sercach tych, którzy mieli okazję poznać i cenić tę niezwykłą kobietę.

Udostępnij: