Jak na śmierć Tomasza Komendy zareagowała jego była narzeczona?

Tomasz Komenda zmarł 21 lutego ,a jego śmierć poruszyła całą Polskę. Jak natomiast na te tragiczne wydarzenia zareagowała była partnerka 46-latka?

Śmierć Tomasza Komendy

Tomasz Komenda zmarł 21 lutego po dwuletniej walce z rakiem płuc. O chorobie niesłusznie skazanego mężczyzny media dowiedziały się po wyznaniu jego byłej partnerki, która poinformowała, że Komenda choruje na nowotwór. Mężczyzna wówczas wycofał się z życia publicznego, a pojawiające się co jakiś czas wiadomości o stanie jego zdrowia nie napawały optymizmem.  

Tomasz udzielił wywiadu dla “Gazety Wyborczej”, gdzie potwierdził informacje o swojej śmiertelnej chorobie. 

Leczę się, jestem na chemii, włosy już mi odrosły. Żyję z tym, że był rak, teraz nie ma, ale nie wiadomo, czy znowu nie wróci. Do operacji się nie nadawał. Ciężko mam. Ciekawe, kiedy zrzucę w końcu ten krzyż, już należałoby mi się trochę spokoju - opowiedział Komenda w wywiadzie udzielonemu Ewie Wilczyńskiej, który ukazał się w "Gazecie Wyborczej".

Reakcja Anny Walter na śmierć Komendy

21 lutego 2024 rokuKomenda przegrał walkę z chorobą, co wywołało niezwykłe poruszenie w mediach. Do tej pory była partnerka Tomasza, a także matka jego czteroletniego synka,  Anna Walter, nie zabrała głosu w sprawie śmierci 46-latka. Jeden z portali dotarł jednak do osoby z bliskiego otoczenia Walter. Matka syna zmarłego Komendy jest zdruzgotana, mimo iż spodziewała się najgorszego:: 

Pani Anna jest zdruzgotana tym, że jej syn stracił tak wcześnie tatę. Od teraz zawsze już będzie sama wychowywała dziecko. Wprawdzie w ostatnim czasie nie mieli z panem Tomaszem kontaktu, nie mogła na niego liczyć, ale zawsze była świadomość, że ojciec dziecka jest. Ta wiadomość nią wstrząsnęła, mimo że spodziewała się najgorszego 

Według informacji przekazanych przez bliską osobę Walter, synek Komendy prawdopodobnie nie pojawi się na pogrzebie swojego taty:  

Konsultowała się ze specjalistą psychologiem, jak małemu powiedzieć o śmierci taty. I wciąż zastanawia się, czy wziąć go na pogrzeb. Prawdopodobnie nie zdecyduje się na to. Nie chce narazić dziecka na obecność mediów. Dla syna i siebie pragnie przede wszystkim spokoju, z dala od mediów - przekazał informator. 

Pogrzeb Tomasza Komendy odbył się 26 lutego 2024 roku i miał charakter świecki. 

Zdjęcie Jak na śmierć Tomasza Komendy zareagowała jego była narzeczona? #1

Historia Tomasza Komendy

Tomasz Komenda był niewłaściwie oskarżony o brutalne zabójstwo 15-letniej Małgorzaty w Miłoszycach w 1996 roku. Dopiero po 18 latach więzienia nowe dowody ujawniły niewinność Komendy. W 2021 roku sąd przyznał mu blisko 13 milionów złotych zadośćuczynienia za lata niesłusznej izolacji.

Po latach sprawcami tej tragicznej zbrodni okazali się Ireneusz M. i Norbert B., skazani odpowiednio na 25 i 15 lat więzienia. W 2023 roku Sąd Najwyższy utrzymał te wyroki, rezygnując z kasacji zarówno ze strony oskarżenia, jak i obrony.

Udostępnij: