Nie żyje Eddie Driscoll znany z serialu “Seks w wielkim mieście”.

Zmarł Eddie Driscoll znany widzom z serialu “Ostatni okręt” oraz “Seksu w wielkim mieście”. Aktor odszedł w wieku 60 lat po długiej walce z chorobą.

Kim był Eddie Driscoll? 

Eddie Driscoll przyszedł na świat 26 września 1963 roku w Nowym Jorku. Rozpoczął studia na Uniwersytecie w Miami, a w późniejszych latach kształcił się w Burt Reynolds Institute for Film & Theatre. Swoją karierę aktorską rozpoczął w 1988 roku od występu w jednym z odcinków serialu “Night Heat”. 

W późniejszych latach widzowie mogli go oglądać w takich produkcjach jak: "Statek Miłości”, “Komórka”, “Boston Public”, “Diabli nadali”, 24 godziny”, “Dowody zbrodni”, “Gotowe na wszystko” , “Herosi”, “Medium”, “Eli Stone”, “Herosi”, czy “Future Man”

Największą rozpoznawalność jednak przyniosła mu rola w serialu: "Ostatni okręt”, gdzie główna rolę zagrał Erik Dan znany z serialu “Chirurdzy”. Eddie zagrał w produkcji w siedmiu odcinkach. 

Od kilku lat aktor chorował na nowotwór żołądka. 

Nie żyje Eddie Driscoll

Informacje o śmierci aktora przekazał “the Hollywood Reporter”. Według tego, co podaje  magazyn, Eddie Driscoll zmarł w grudniu 2023 roku, jednak dopiero teraz wiadomość o śmierci artysty dostała się do mediów amerykańskich dzięki przyjacielowi Driscolla. Rodzina aktora przez długi czas utrzymywała śmierć aktora w tajemnicy. W styczniu odbył się pogrzeb artysty, który przez dłuższy czas walczył z ciężką chorobą. Eddie odszedł w wieku 60 lat, a przyczyną śmierci był zator płucny, spowodowany chorobą nowotworową żołądka.  

Czym jest zator płucny? 

Zator płucny to poważny stan medyczny, który występuje, gdy jeden z tętniczych naczyń płucnych zostaje zablokowany przez skrzeplinę krwi lub inną substancję. Najczęściej skrzeplina ta pochodzi z żył głębokich kończyn dolnych, gdzie początkowo powstaje, a następnie jest przenoszona przez krew do płuc.

 Zator płucny może prowadzić do ograniczenia przepływu krwi w płucach, co z kolei może spowodować uszkodzenie tkanki płucnej, a w skrajnych przypadkach - niewydolność serca lub nawet śmierć. Objawy zatoru płucnego mogą obejmować nagły ból w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu, przyspieszony rytm serca czy omdlenia, dlatego też wymaga on natychmiastowej interwencji medycznej.

 

   

Udostępnij: