Nie żyje ikona mody i stylu! Zmarła w wieku 102 lat!

Świat obiegła smutna wiadomość o śmierci Iris Apfel, legendarnej projektantki. Wyznaczała trendy i była prawdziwą gwiazdą w świecie fashion, raz po raz udowadniając że wiek to tylko liczba, a moda jest dla każdego!

Nie żyje ikona mody i stylu!

Odeszła wielka postać świata mody i stylu! Iris Apfel, legendarna projektantka zmarła w wieku 102 lat. Informację o jej śmierci podał "Variety", informując, że Apfel odeszła w swoim domu na Florydzie, otoczona bliskimi.

Iris Apfel- życie i kariera legendarnej projektantki

Iris Apfel przyszła na świat 29 sierpnia 1921 r. w Nowym Jorku w rodzinie rosyjskich Żydów. Była znaną projektantką, influencerką i jedną z najbardziej wyrazistych postaci w świecie mody.

Od zawsze interesowała się modą, studiowała historię sztuki na uniwersytecie w Nowym Jorku, a także projektowanie na uniwersytecie w Wisconsin. 

Modę można kupić, ale styl się posiada. Kluczem do stylu jest nauczenie się, kim się jest, co zajmuje lata. Nie ma mapy drogowej stylu. Chodzi o wyrażanie siebie, a przede wszystkim o nastawienie – mówiła Apfel.

W 1948 roku wyszła za mąż za biznesmena Carla Apfela, co zaowocowało wspólnym przedsięwzięciem w postaci luksusowej firmy tekstylnej Old World Weavers, założonej dwa lata później.

Przez wiele lat swojej bogatej kariery, Apfel zasłynęła jako projektantka wnętrz i modowa guru. Wielokrotnie pełniła rolę dekoratorki w Białym Domu, pracując podczas dziewięciu różnych prezydentur - począwszy od Harry'ego Trumana, a skończywszy na Billu Clintonie.

Po sprzedaży swojej firmy i przejściu na emeryturę, Iris Apfel nie przypuszczała, że świat mody znów zwróci na nią uwagę. Jednak jej unikalny styl i niezachwiana determinacja uczyniły z niej ikonę, której sława rozkwitła dopiero po przekroczeniu 80. roku życia.

Apfel zaprojektowała również kolekcję dla popularnej sieci H&M, współpracowała z Kate Spade, MAC Cosmetics, Alexis Bittar. W wieku 97 lat, podpisała kontrakt z renomowaną agencją modelek IMG, co skomentowała:

Zawsze robiłam wszystko sama. Nie spodziewałam się, że moje życie tak się potoczy, dlatego nie byłam na to gotowa.

Z trzema milionami obserwujących na Instagramie, Apfel opublikowała swoją biografię pod tytułem "Iris Apfel: Accidental Icon" w 2018 roku. W tym samym roku firma Mattel stworzyła lalkę Barbie wzorowaną na jej niepowtarzalnej osobowości. Pozostała pełną energii i barwną postacią do ostatniej chwili, odeszła w wieku 102 lat.

Udostępnij: