Król Karol III w końcu przemówił. Wygłosił orędzie

Brytyjskie media rozpisują się o problemach zdrowotnych króla Karola. Monarcha 28 marca wygłosił orędzie i zwrócił się do swoich poddanych.

Ostatnimi czasy media na całym świecie niewątpliwie bacznie śledzą to, co dzieje się u członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Na początku lutego pojawiły się informacje dotyczące zdrowia króla Karola III. Monarcha, który wcześniej poddawał się terapii z powodu powiększonej prostaty, musiał przejść zabieg. To właśnie wtedy lekarze zauważyli niepokojące zmiany, które po dokładniejszych badaniach wykazaly nowotwór.
Buckingham Palace wydał oficjalne oświadczenie dotyczące stanu zdrowia króla Karola III i poinformował, że w najbliższym czasie monarcha będzie musiał ograniczyć swoje publiczne wystąpienia. 

Dziś Jego Wysokość rozpoczął harmonogram regularnych zabiegów, na czas których lekarze doradzili mu odroczenie publicznych obowiązków. Przez cały ten okres Jego Wysokość będzie nadal jak zawsze zajmował się sprawami państwowymi i formalnościami.

Podani rodziny królewskiej ubolewają także z innego powodu. Niedawno księżna Kate Middleton również podzieliła się bolesną infromacją i wydanym oświadczeniu przyznała, że zmaga się z nowotworem.

Zobacz także: Księżna Kate ma raka.

Król Karol wygłosił orędzie

Szczegóły dotyczące diagnozy oraz przebiegu leczenia króla Karola III nie są jawne, jednak ostatnie doniesienia medialne sugerują, że może on zmagać się z nowotworem trzustki. Brytyjska prasa, powołując się na źródła z tabloidu "In Touch", informuje, że stan zdrowia króla jest bardzo poważny, a co więcej, mowa o tym, że mogły mu pozostać tylko dwa lata życia.

Na ten moment czekali wszyscy poddani brytyjskiego monarchy. 28 marca Wielka Brytania miała okazję wysłuchać orędzia króla Karola III,  który z powodu swojej walki z chorobą nowotworową musiał zrezygnować z udziału w nabożeństwie wielkopostnym w Worcester. To jego pierwsze publiczne wystąpienie od kiedy świat dowiedział się o jego diagnozie. W swoim przemówieniu, król Karol wyraził żal związany z nieobecnością na wspomnianym wydarzeniu religijnym, ale nie tylko:

Panie i Panowie, to dla mnie wielki smutek, że nie mogę być dzisiaj z wami wszystkimi. Nabożeństwo Wielkiego Postu zajmuje szczególne miejsce w moim sercu. Ma swoje źródło w życiu naszego Pana, który uklęknął przed swoimi uczniami i ku ich wielkiemu zaskoczeniu umył ich zmęczone podróżą stopy. I, jak właśnie usłyszeliśmy, celowo dał im i nam wszystkim przykład tego, jak powinniśmy służyć i troszczyć się o siebie nawzajem. W tym kraju jesteśmy błogosławieni przez różne służby, które istnieją dla naszego dobra. [...] Ale poza tymi organizacjami i ich bezinteresownym personelem, potrzebujemy i czerpiemy ogromne korzyści z tych, którzy wyciągają do nas przyjacielską dłoń, zwłaszcza w potrzebie. [...] Akt uwielbienia, tutaj w katedrze w Worcester, przypomina mi przyrzeczenie, które złożyłem na początku nabożeństwa koronacyjnego: "podążać za przykładem Chrystusa, nie po to, by Mu służono, lecz by służyć". Zawsze starałem się to robić i nadal robię, całym sercem. Modlę się dziś szczególnie o to, aby przykład naszego Pana, polegający na służeniu sobie nawzajem, nadal nas inspirował i wzmacniał wszystkie nasze społeczności. Niech Bóg błogosławi was wszystkich w te Święta Wielkanocne - mówil w orędziu król Karol III

Zdjęcie Król Karol III w końcu przemówił. Wygłosił orędzie #1

Udostępnij: