Nie żyje znany aktor telewizyjny i filmowy! Zmarł w wieku 82 lat!

W wieku 82 lat odszedł Joe Flaherty. O śmierci tego znanego aktora telewizyjnego i filmowego poinformowała jego córka. Jego nieobecność na scenie artystycznej zostawi ogromną pustkę.

Ten wszechstronny artysta, który zasłynął nie tylko jako aktor telewizyjny i filmowy, lecz także jako pisarz, scenarzysta i komik zmarł w wieku 82 lat. Smutną wiadomość o śmierci tej wybitnej gwiazdy przekazała jego córka. Miłośnicy komedii na zawsze zapamiętają go z niezapomnianych ról w kultowych produkcjach takich jak "Powrót do przyszłości II", "Farciarz Gilmore" czy też z popularnego serialu "Luzaki i kujony".

Kim był Joe Flaherty?

Joe Flaherty, urodzony 21 czerwca 1942 roku, po służbie wojskowej w siłach powietrznych USA zaangażował się w teatr dramatyczny. Zyskał rozpoznawalność jako członek obsady telewizyjnego programu satyrycznego "Second City TV", gdzie nie tylko wcielał się w różne postaci, ale także pisał scenariusze.

Jedną z jego najbardziej znanych ról jest pracownik Western Union w "Powrocie do przyszłości II", którego postać później sparodiował w "Teorii wielkiego podrywu". W jego filmografii znajdują się także tytuły takie jak "1941", "Interkosmos", "Farciarz Gilmore" czy "Luźny gość".

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje znana dziennikarka TVP!

Flaherty często pojawiał się w serialach, takich jak "Akademia policyjna", "Maniac Mansion" czy "Luzaki i kujony". Gościnnie występował także w "Świecie według Bundych", "Różowych latach 70.", "Frasier" oraz w animacji "Głowa rodziny". Jego ostatnią rolą była postać wampira hrabiego Floyda w krótkometrażówce "Nightlife".

Nie żyje Joe Flaherty

Ten amerykański aktor komediowy zmarł w poniedziałek po walce z chorobą. Informację o jego odejściu przekazała jego córka.

Tata był niezwykłym człowiekiem. Bezgranicznie oddawał się pasji, jaką od lat 40. i 50. było dla niego kino. Wgląd w branżę złotej ery Hollywood nie tylko ukształtował jego karierę, lecz był dla mnie źródłem nieustannej fascynacji. W ciągu tych ostatnich miesięcy, kiedy zmagaliśmy się z jego problemami zdrowotnymi, mieliśmy okazję zobaczyć wspólnie wiele klasycznych produkcji. Te chwile zawsze będą bliskie memu sercu – słowa córki Gudrun Flaherty

Joe Flaherty, zapisuje się w historii kina dzięki swoim niezapomnianym komediowym występom w licznych znanych produkcjach. Po służbie wojskowej w siłach powietrznych Stanów Zjednoczonych, rozpoczął swoją karierę w teatrze dramatycznym.

Jednak to dopiero udział w satyrycznym programie "Second City TV" przyniósł mu prawdziwą rozpoznawalność.

Flaherty nie tylko wcielał się w różnorodne postacie, ale również wkładał swój talent w pisanie scenariuszy do tego kultowego programu. Jego działalność w świecie telewizji zapisała się jako nieodłączny element historii humoru i rozrywki.

Wielka strata aktora znanego z roli pracownika Western Union w komedii ”Powrót do przyszłości II”

Aktor i komik Joe Flaherty znany jest głównie z roli pracownika Western Union w kultowej komedii "Powrót do przyszłości II". Jego niezapomniany występ w tym filmie przyniósł mu szerokie uznanie. Flaherty później z humorem sparodiował tę postać w jednym z odcinków "Teorii wielkiego podrywu", dodając jeszcze więcej do swojego bogatego dorobku aktorskiego.

Udostępnij: