Nie żyje wielka serialowa gwiazda!

Zmarł Doug Sheehan, aktor znany widzom z takich seriali jak “Sabrina nastoletnia czarownica”, “MacGyver”, czy “Szpital Miejski”. Informację o jego śmierci przekazały marrykańskie media. Artysta odszedł w wieku 75 lat w swoim domu, przy boku swojej żony.

Kim był Doug Sheehan?

Doug Sheehan to amerykański aktor, najbardziej znany z ról telewizyjnych. Urodził się 27 kwietnia 1949 roku w Santa Monica, Kalifornia. Jego pełne imię to Douglas Stuart Sheehan.

Zdjęcie Nie żyje wielka serialowa gwiazda! #1

Swoją karierą rozpoczął od występu w “Aniołkach Charliego”, jednak Sheehan zyskał popularność dzięki roli Joe Kelly'ego w telenoweli "General Hospital", w której występował od 1979 do 1982 roku. Później wcielił się w postać Bena Gibsona w popularnym serialu "Knots Landing", gdzie grał od 1983 do 1987 roku.

Poza pracą w telenowelach, Sheehan pojawiał się również w różnych innych programach telewizyjnych i filmach, w tym w "Day by Day" oraz "Clueless".  Grał również w serialu “Sabrina nastoletnia czarownica”. Ponadto występował również w takich produkcjach jak: “Columbo”, “MacGyver” oraz “Zdrówko”.  Jego kariera w aktorstwie trwała przez kilka dekad, choć w późniejszych latach jego obecność na ekranie była mniej regularna. Sheehan, za swoją kreację  serialu Szpital miejski” nominowany był do prestiżowej nagrody Daytime Emmy Award. 

Doug Sheehan jest ceniony za swoje wszechstronne umiejętności aktorskie oraz wkład w rozwój amerykańskiej telewizji w latach 70., 80. i 90. XX wieku.

Nie żyje znany aktor serialowy 

Amerykańskie media przekazały informacje o śmierci Douga Sheehan. Aktor odszedł spokojnie w swoim domu w Big Horn, w stanie Wyoming, a przy jego boku czuwała jego żona, Cate Abert. Aktor odszedł w wieku 75 lat. 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje wybitny muzyk i kompozytor

“Szpital Miejski”

"Szpital miejski" (oryg. "General Hospital") to amerykańska telenowela, która miała swoją premierę 1 kwietnia 1963 roku na kanale ABC. Serial został stworzony przez Franka i Doris Hursley i jest jednym z najdłużej emitowanych programów telewizyjnych na świecie.

Akcja "Szpitala miejskiego" rozgrywa się w fikcyjnym mieście Port Charles i koncentruje się na życiu pracowników oraz pacjentów miejscowego szpitala. Przez lata serial wprowadzał i rozwijał wiele postaci oraz wątków, często łącząc medyczne dramaty z elementami romansów, intryg i tajemnic.

"Szpital miejski" zyskał ogromną popularność, zdobywając liczne nagrody, w tym wiele nagród Daytime Emmy. Serial jest znany z wprowadzania innowacyjnych i kontrowersyjnych tematów, takich jak przeszczepy organów, AIDS, rak oraz inne poważne problemy zdrowotne i społeczne.

Jednym z najbardziej pamiętnych wątków była historia miłosna Luke'a Spencera i Laury Webber, która przyciągnęła ogromną widownię i stała się jednym z najbardziej ikonicznych momentów w historii telenowel.

Udostępnij: