Dom

Jak ubrać się na Wigilię? Ekspertka radzi: „To jest podstawowa zasada”

Święta Bożego Narodzenie dla osób, które je obchodzą, są wyjątkowe i magiczne. Podczas wigilijnej wieczerzy bliscy spotykają się przy stole, aby celebrować ten czas i spożywać przygotowane posiłki. Jak ubrać się na wieczerzę Wigilijną? Irena Kamińska-Radomska powiedziała, jakie standardy ubioru powinny obowiązywać podczas Świąt.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to dla wielu osób czas magiczny. Strojenie choinki, przygotowywanie potraw, które trafią na wigilijny stół czy kupowanie prezentów, bezsprzecznie kojarzy się ze zbliżającymi się Świętami.

Trudno nie zgodzić się z tym, że dla części osób sporą zagwozdką będzie także to, jak ubrać się do świątecznej wieczerzy. Czy istnieją standardy, którymi warto się kierować?

Jak ubrać się na wigilijną kolację?

Irena Kamińska-Radomska to niekwestionowana ekspertka z zakresu międzynarodowego protokołu i etykiety biznesu, wystąpień publicznych oraz dress code’u. Znana widzom m.in. z programu Projekt lady mentorka w rozmowie z serwisem Kobieta Gazeta zasugerowała, jak ubierać się podczas Wigilii. Główną zasadą jest to, że stylizacja powinna być odświętna.

To jest podstawowa zasada - powiedziała

Ekspertka podkreśliła, że u pań idealnie sprawdzi się sukienka, garsonka czy spodnium. Nie ma wymagań, co do koloru.

Kobiety mają pełen wachlarz kolorów i tutaj nic nas nie ogranicza, tylko dobry gust.

Jeśli chodzi o panów, powinni oni włożyć garnitur lub marynarkę i spodnie w kant.

W ostatnich czasach mężczyźni nie lubią nosić krawatów, więc jeśli ktoś nie chce, to niech nie zakłada tego krawata, ale niech to będzie biała koszula i garnitur, albo przynajmniej marynarka i spodnie w kant

Kolacja wigilijna zazwyczaj ma miejsce wieczorem, dlatego Kamińska-Radomska wyjaśniła, że w związku z tym u panów kolorystka powinna być ciemna.

Pamiętajmy, że jest to wieczerza wigilijna, więc jest to wieczór, a po zmroku lub po godzinie 18, czyli wtedy gdy zaczyna się odzieżowy wieczór, mężczyźni mogą włożyć tylko ciemny garnitur.

Udostępnij: