Ta pani zaskoczyła lekarza - w jaki sposób?

Z wiekiem coraz cześciej odwiedzamy przychodni lekarskie i zmagamy się z problemami, które mogą nas przerastać fizycznie lub emocjonalnie. Dlatego tak ważne jest zrozumienie, pomocna dłoń i empatia szczególnie tam, gdzie udajemy się po pomoc. Niestety wśród lekarzy znajdują się i tacy, którzy nie widzą człowieka w pacjencie, a jedynie kolejny przypadek.

Zdjęcie Starsza pani nie zgadza się na podmiotowe traktowanie pacjentów – zobacz reakcję lekarza #1

W filmie „Pora umierać” Doroty Kędzierzawskiej poznajemy jedną z tego typu lekarek, która dostała szybką lekcję szacunku i kultury od jednej ze starszych pań, w której rolę wciela się wybitna Danuta Szaflarska.

- Dzień dobry! Przepraszam bardzo, czy można?
- Niech się rozbierze i położy.
- Słucham, pani doktor?
- Niech się rozbierze i położy!


Zdjęcie Starsza pani nie zgadza się na podmiotowe traktowanie pacjentów – zobacz reakcję lekarza #2
filmweb.pl

Przestawiona sytuacja może być inspiracja dla wielu osób, które nie mają wystarczającej siły i odwagi, aby zadbać o swój komfort w podobnych sytuacjach. Nie bójmy się zwracać uwagi, kiedy ktoś źle nas traktuje. Stawiajmy rozsądne i bezpieczne granice, których nie można przekraczać bez względu na wykonywany zawód czy status społeczny. Szczególnie kultura wobec osób starszych i troska o nich powinna być pielęgnowana i rozpowszechniana. Każdy będzie kiedyś w tym miejscu i chciałby być potraktowany z szacunkiem. Osoby niedołężne nie są pozbawione praw człowieka, a ci , którzy wybrali sobie za zawód pomaganie innym i ratowanie życia, szczególnie powinni o tym pamiętać.


Całą scenę możecie obejrzeć+
Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img