Jedno z najczęściej wymienianych hobby, forma spędzania wolnego czasu – oglądanie filmów. Sięgamy po nie w gronie przyjaciół, rodziny czy wreszcie samotnie. W zależności od upodobań, będziemy się skupiać na swoich ulubionych gatunkach. Nierzadko też pod wpływem emocji, jakie w danej chwili nam towarzyszą wybieramy tytuły, które będą je wzmacniać.

Poniżej znajduje się lista najbardziej wzruszających filmów. Jeżeli akurat wpadłeś w melancholijny nastrój może znajdziesz na niej coś dla siebie. Zestawienie jest jak najbardziej subiektywne, bo przecież każdego będzie wzruszać coś innego. Pod iloma z tych tytułów mógłbyś się podpisać?

1. Król lew (1994)

Niech podniesie rękę ten, kto nie płakał na śmierci Mufasy. Nikt? Można się było tego spodziewać. Bajka Disneya, która w piękny sposób pokazuje różne rodzaje miłości. Razem z młodym lwem uczymy się płynącej z niej siły oraz doświadczamy bólu nagłego rozstania. Widzimy do czego prowadzi poczucie winy i jak ciężko jest iść naprzód. Nasze serca rosną, gdy widzimy, że nasz bohater potrafi przezwyciężyć trudności i sięgnąć po to, co mu się należy.

Zdjęcie 5 najbardziej wzruszających filmów. Nasze zestawienie #1

2. PS Kocham Cię (2007)

Film mniej uniwersalny jeśli chodzi o grono odbiorców, ale wart uwagi. Poznajemy tu młode małżeństwo, które dopiero zaczyna planować swoje wspólne życie. Jak to zwykle bywa, mają dość różne wizje przyszłości, które są źródłem kłótni. I nagle do tej pary dołącza „ta trzecia” - nieuleczalna choroba męża. Na nieszczęście żony, choroba wygrywa. Od tej pory wyruszamy wraz z wdową w podróż dzięki, której poznajemy historię miłości tych dwojga. Przeplatające się z teraźniejszością retrospekcje mają nam również pokazać to, jak sama bohaterka odkrywa na nowo siebie.

Zdjęcie 5 najbardziej wzruszających filmów. Nasze zestawienie #2

3. Mój przyjaciel Hachiko (2009)

Ta historia wzrusza nawet obóz wielbicieli kotów. I wydarzyła się naprawdę. Pies Hachiko, codziennie rano odprowadzał na stację kolejową, a wieczorem odbierał z niej swojego pana. Pewnego dnia, niestety profesor nie wrócił do domu. Zmarł nagle na uniwersytecie. Nie powstrzymało to jednak Hachiko, który przez kolejnych 10 lat codziennie pojawiał się na stacji o zwyczajowej porze czekając na pana. Przepiękna historia o przywiązaniu i lojalności.

Zdjęcie 5 najbardziej wzruszających filmów. Nasze zestawienie #3

4. To właśnie miłość (2003)

Popularna w sezonie świątecznym pozycja, w której przeplata się kilka historii. Część z nich ma charakter tylko komediowy, ale niektóre naprawdę wzruszają. Mamy tutaj małego chłopca, który stracił matkę i mieszka z ojczymem. Wspólnie przechodzą przez trudny moment w życiu wspierając się i nie zatracając w przeszłości. Jest mężczyzna zakochany w żonie swojego najlepszego przyjaciela, który bardzo się stara, aby nikt się o tym uczuciu nie dowiedział. Scena, w której wyznaje swoją miłość jest jedną z najbardziej znanych. Mamy wreszcie oddaną rodzinie żonę i matkę, która odkrywa romans swojego męża.

Zdjęcie 5 najbardziej wzruszających filmów. Nasze zestawienie #4

5. Listonosz do nieba

Zestawienie subiektywne, więc jedna z pozycji będzie nietypowa. Raczej nieznana historia pochodząca z Dalekiego Wschodu. Główny bohater ma niezwykły zawód – przekazuje do nieba listy od osób tęskniących za zmarłymi. Dodatkowo, na różne sposoby próbuje przywrócić radość tym, którzy pozostali na ziemi i cierpią. Jak to jednak zrobić skoro, każdy potrzebuje do szczęścia czegoś innego? Czy istnieje jakiś złoty środek? Razem z naszym bohaterem poznamy historie ludzi, którzy pozostali samotni lub zagubieni, ale za sprawą małych gestów odnajdą w sobie siłę.

Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img