Choć są uwielbiane przez widzów na całym świecie i doceniane przy krytyków, te filmy nigdy nie dostały Oscara. Przedstawiamy kultowe filmy bez statuetki.

Te kultowe filmy nie dostały Oscara!

„Podziemny krąg”

Ten kultowy film w reżyserii Davida Finchera otrzymał zaledwie jedną nominację do Oscara. W rolach głównych: Edward Norton, Brad Pitt i Helena Bonham Carter.

Młody, sfrustrowany pracownik korporacji, cierpi na bezsenność. Mężczyzna, za namową lekarza trafia na spotkania terapeutyczne dla śmiertelnie chorych ludzi. Tam poznaje tajemniczego anarchistę Tylera Durdena. Obaj mężczyźni szybko odnajdują wspólny język i postanawiają założyć klub, w którym organizują podziemne walki. Choć pierwsza zasada kręgu brzmi, że o kręgu się nie mówi, to koniecznie musisz obejrzeć ten film!

„Lśnienie”

„Lśnienie” jest uznawane za jeden z najwybitniejszych filmów Stanleya Kubricka. To filmowa adaptacja powieści Stephena Kinga pod tytułem „Jasność”. W rolach głównych Jack Nicholson i Shelley Duvall.

Główny bohater pisarz Jack Torrance, który zmaga się z alkoholizmem, dostaje posadą stróża w hotelu Overlook w górach Kolorado. Przeprowadza się tam z rodziną i jak się okazuje, w okresie zimowym, są jedynymi mieszkańcami hotelu. Wkrótce wychodzi na jaw, że jego pięcioletni synek Danny obdarzony jest darem dostrzegania zjawisk nadnaturalnych. Także Torrance zaczyna ulegać złej sile emanującej z tego tajemniczego miejsca. W efekcie zostaje opętany morderczym szałem i próbuje zamordować całą swoją rodzinę…

„Lśnienie” to kultowy film, uwielbiany przez widzów. Uznawany za jedno z największych dzieł w gatunku kina grozy. Jednak na początku zostało chłodno przyjęte prze krytyków i negatywnie ocenione przez samego Stephena Kinga. Film nie nigdy nie dostał Oscara, a wręcz został nominowany do Złotej Maliny.

„Psychoza”

To jeden z najwybitniejszych filmów Alfreda Hitchcocka. Ten amerykański dreszczowiec psychologiczny otrzymał aż cztery nominacje, jednak nigdy nie dostał statuetki. W rolach głównych wystąpili Anthony Perkins, Vera Miles, John Gavin, Martin Balsam.

Przez widzów oceniany jako jeden z najbardziej przerażających filmów wszechczasów. Opowiada o sekretarce Marion Crane, która chcąc pomóc swojemu narzeczonemu Samowi w kłopotach finansowych, decyduje się zdefraudować firmowe pieniądze. Postanawia uciec z walizką pieniędzy. W czasie ucieczki zatrzymuje się w Motelu Batesa, prowadzonym przez młodego Normana Batesa, który początkowo nią zainteresowany, wkrótce okazuje się bezwzględnym psychopatą… 

NB

Udostępnij:


Sklep


Zobacz więcej

subscribe img