27 marca w Los Angeles już po raz 94. zostaną przyznane Oscary- najpopularniejsze nagrody w branży filmowej. Poznaj skrócone listy kandydatów do Oscarów w kategorii najlepszy film.

Oscary 2022- kiedy odbędzie się uroczystość?

Uroczystość rozdania Oscarów odbędzie się 27 marca 2022. Te najważniejsze w branży filmowej nagrody, zostaną przyznane już po raz 94. Jednak na razie nie wiadomo, czy w związku z wciąż trwającą pandemią koronawirusa, gala będzie odbywała się z udziałem publiczności, czy może w wersji online. 

Wyścig po Oscary 2022

Choć ostateczna lista nominacji zostanie ogłoszona 8 lutego 2022, to Amerykańska Akademia Filmowa przedstawiła wstępną listę filmów i aktorów, którzy mają największą szansę na zdobycie statuetki.

Poznaj listę filmowych nominacji

Przedstawiamy listę filmów, które mają szansę na najbardziej prestiżową nagrodę artystyczną Hollywood w przemyśle filmowym.

“Diuna"

Film jest ekranizacją bestsellerowej powieści Franka Herberta. Akcja filmu science- fiction toczy się w dalekiej przyszłości w kosmosie na jednej z najważniejszych planet Diunie. Znajdują się na niej złoża niezwykle cennej substancji- melanżu, która umożliwia międzygwiezdne podróże i przedłużenie życia. Na planecie dojdzie do walk o panowanie nad bezcennymi złożami i całym wszechświatem. Premiera filmu zaplanowana została na październik.

"Dom Gucci"

Film przedstawia niezwykłą historią potęgi modowej dynastii Guccich i ich równie niezwykły upadek. To opowieść o trzech pokoleniach dynastii, wielkim imperium i zabójstwie Maurizia Gucciego, która ujawnia niewygodną prawdę o najniezwyklejszej rodzinie świata mody. Podczas gdy firma osiągała bezprecedensowy sukces, rodzina pogrążyła się w osobistej tragedii.

„Dom Gucci” to opowieść pełna luksusu, przepychu, intryg, powstania, bliskiego upadku i późniejszego odrodzenia się modowej dynastii.

Czy Patrizia Reggiani Martinelli, skazana na 29 lat więzienia za zorganizowanie morderstwa, rzeczywiście zamordowała byłego męża? A może jest niewinna i w ogóle tego nie zrobiła?

 "West Side Story"

Jeden z najsłynniejszych broadwayowskich musicali, powrócił w nowej odsłonie i to w reżyserii Stevena Spielberga. Miłość dwojga nastolatków rozkwita pośród rywalizacji nowojorskich gangów ulicznych. To historia o miłości takiej jak, Romea i Julii, która zostaje przeniesiona w realia amerykańskich przedmieść lat 50-tych.

 "Belfast"

Film przedstawia życie dziewięcioletniego chłopca Buddy`ego i jego robotniczej rodziny w burzliwych latach sześćdziesiątych XX wieku. Chłopiec niewiele rozumiejąc z tego co się dzieje, obserwuje walki o przynależność Irlandii Północnej do Wielkiej Brytanii i historyczne wydarzenia, które wpłyną na jego przyszłe życie.


DZ

Udostępnij:


Sklep


Zobacz więcej

subscribe img