W tym roku przypada dziesiąta rocznica premiery kultowego hiszpańskiego melodramatu „Tylko Ciebie chcę”, na podstawie bestsellerowej powieści Federico Mocci, o tym samym tytule. To odważna historia o miłości, seksie, dojrzewaniu, przyjaźni i namiętności. Z tej okazji przedstawiamy najbardziej poruszające cytaty z książki.

To już 10 lat od premiery filmu „Tylko Ciebie chcę"

„Tylko Ciebie chcę” to hiszpański melodramat z 2012 roku, który powstał na podstawie bestsellerowej powieści Federico Mocci, o tym samym tytule. Jest kontynuacją przeboju kinowego z 2010 roku "Trzy metry nad niebem".

W drugiej części filmu, główny bohater Hache po dwóch latach spędzonych w Londynie, powraca do rodzinnej Barcelony. Jego myśli cały czas krążą wokół dawnej ukochanej Babi. Chłopak uświadamia sobie, że od czasu, gdy łączyła ich miłość, wiele się zmieniło. Nie tak łatwo jednak zapomnieć o pierwszej, prawdziwej miłości…

Najbardziej poruszające cytaty z książki „Tylko Ciebie chcę"

Z okazji dziesiątej rocznicy premiery tej wspaniałej opowieści o sile miłości, przedstawiamy najbardziej poruszające cytaty z książki „Tylko Ciebie chcę":

1.

Zrozum, że czasem sprawy nie układają się po naszej myśli, to wszystko, nie ma w tym niczyjej winy, lepiej sobie odpuścić...

 

2.

W życiu stale szukamy wytłumaczenia. Marnujemy czas, usiłując się dowiedzieć dlaczego. Ale czasami nie ma żadnego dlaczego. I jakkolwiek smutno by to brzmiało, do tego właśnie sprowadza się całe wytłumaczenie.

3.

I nawet najgłupsze rzeczy, kiedy jesteś zakochany, zapamiętujesz jak coś najpiękniejszego. Bo ich prostoty nie da się porównać z niczym innym.

4.

Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa...I którego nic nie spotyka.

5.

Kiedy kończy się miłość, można spodziewać się wszystkiego poza odpowiedzią na pytanie "dlaczego?".

6.

Wcześniej czy później sprawy, które za sobą zostawiłeś, same cie dopadną.

7.

Możesz zmienić niebo, które masz nad sobą, ale duszy w sobie nie.

8.

Nie ma nic gorszego niż przeświadczenie, że życie przelatuje Ci między palcami, niczym zwykły piasek, choć swego czasu zdawało Ci się, że jest twoje, a potem odkryłeś, że wcale do Ciebie nie należy.

9.

Przyjaciel to ktoś, kto wchodzi, kiedy cały świat wyszedł.

10.

Piękno miłości dostrzegasz w pełni dopiero wtedy, kiedy ją tracisz.

11.

Czasami to wszystko dzieje się bez powodu i wówczas ból jest jeszcze większy.

12.

Tak czy owak, niekiedy sami przed sobą nie jesteśmy w stanie wyznać własnych problemów.

13.

Postanowiłam przeżyć swoje życie jakby to była bajka. Tylko, że ta moja jeszcze nie została napisana. To ja decyduję, krok po kroku, chwila po chwili, sama piszę swoją bajkę.

14.

Pragnę cię, całego ciebie. Z twoimi błędami, z twoimi sukcesami,z twoimi porażkami, z twoimi bolączkami, z twoimi codziennymi zwątpieniami, z troskami, które cię gnębiły i z tymi, o których już, mam nadzieję, zapomniałeś, a także tymi, o których sam nic jeszcze nie wiesz. [...] Uffff. TYLKO CIEBIE CHCĘ.

 

Udostępnij:


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img