Nicholas Sparks jest mistrzem historii miłosnych. Piękne wątki miłosne przeplata z problemami, tworząc historie wyciskające łzy. "Szczęściarz" jest adaptacją filmową książki o tej samej nazwie, a przelania na ekran historii miłosnej podjął się Scott Hicks. W filmie podejmowany jest temat żołnierza, który cudem przetrwał atak na misji. Swoje szczęście żołnierz zawdzięcza znalezionej fotografii pięknej kobiety. Uważa, że dzięki temu żyje i po powrocie do kraju postanawia odnaleźć kobietę ze zdjęcia.

  Poniżej przedstawiamy zestawienie najpiękniejszych cytatów z książki Nicholasa Sparksa "Szczęściarz"

  #

  Uczucia nie są czymś, co się zapala i gasi jak światło. Ale one przeminą z taką samą pewnością, z jaką dalej będzie padał deszcz.

  #

  Kiedy ktoś jest tak wyjątkowy, wiesz o tym prędzej, niż się spodziewasz. Poznajesz to instynktownie i masz pewność, że cokolwiek się stanie, już nigdy nie będzie nikogo takiego jak on.

  #

  Ona też należała do niego- na zawsze- ze wszystkimi swoimi niedoskonałościami.

  #                 

  Oszukasz mnie raz- wstyd dla Ciebie, oszukasz mnie dwa razy- wstyd dla mnie.

  #

  Łatwo jest idealizować kogoś, kogo się prawie nie zna.

  #

  Wiem tylko, że to, co wydarzyło się między nami, nie miało swego początku wtedy, kiedy znalazłem twoje zdjęcie. To się zaczęło z chwilą, kiedy przyszedłem do psiarni. To wtedy po raz pierwszy stałaś się dla mnie kimś rzeczywistym, a im lepiej cię poznawałem, tym bardziej rzeczywisty sam się czułem. Szczęśliwszy i jakby bardziej żywy niż kiedykolwiek dotychczas. Jakbyśmy byli dla siebie przeznaczeni.

  #

  Bo on jest jak rozpieszczony dzieciak. (...) Byłaś jego zabawką i chociaż ma nowe, to nie znaczy, że pozwoli innym bawić się starymi.

  #

  Czasem rzeczy najzwyklejsze - kiedy się je dzieli z właściwymi ludźmi - bywają niezwykłe.

  #

  Trzeba ufać własnym przeczuciom, nawet jeśli człowiek nie wie, skąd się one biorą.

  #

  Jeżeli nie robisz nikomu krzywdy, to znaczy, że nie ma w tym nic złego.

  NB

  Udostępnij:

  M A


  Zobacz więcej


  Sklep

  subscribe img