„Back to Black” to nazwa nowego filmu biograficznego o Amy Winehouse. Dowiedz się, kiedy historia życia artystki trafi na ekrany i kto zagra główną rolę!

Powstaje filmowa biografia Amy Winehouse

Prace nad filmową biografię Amy Winehouse nabierają tempa. Jak donosi czasopismo „Variety”, film będzie nosił tytuł„Back to Black”, a wyreżyseruje go Sam Taylor-Johnson, twórczyni pierwszej części  „50 twarzy Greya”, która prywatnie była bliską przyjaciółką zmarłej piosenkarki.

Scenariusz ma powstać na podstawie książki Daphne Barak „Ratując Amy. Historia bez happy endu”. Odpowiada za niego Matt Greenhalgh, który już wcześniej współpracował z reżyserką przy filmie o Johnie Lennonie

Wiadomo już, kto zagra główną rolę!

Ojciec gwiazdy Mitch Winehouse w jednym z wywiadów w magazynie „The Sun” powiedział o swoich oczekiwaniach wobec tego, kto powinien zagrać jego córkę:

Nie miałbym nic przeciwko temu, że będzie to nieznana, młoda, angielsko-londyńska, łobuzerska aktorka, która wygląda trochę jak Amy. Chcemy, aby ktoś sportretował Amy taką, jaka była... A była zabawną, błyskotliwą, czarującą i zarazem okropną osobą.

Choć poszukiwania odtwórczyni głównej roli wciąż trwają, to zdecydowana faworytką wydaje się młoda brytyjska aktorka Marisa Abela, znana m.in. z serialu HBO Max „Branża”.

Historia genialnej i tragicznej artystki

Amy Winehouse nazywana była „białą dziewczyną o czarnym, soulowym głosie” i porównywana do największych jazzowych legend. Urodziła się 4 września 1983 w Londynie, jako córka taksówkarza i farmaceutki, ale to babcia Cynthia zaraziła ją miłością do jazzu. Amy pierwsze utwory zaczęła komponować już w wieku 15 lat, a w wieku 19 lat podpisała pierwszy kontakt płytowy.

Jej debiutancki krążek „Frank”, ukazał się w 2004 roku, i od razu trafił na szczyty brytyjskich list przebojów. Drugi najsłynniejszy album wokalistki „Back to black” był zapiskiem przeżyć po nieudanym związku z Blakiem Fielderem-Civilem, uzależnionym od heroiny mężczyzną, który wprowadził ją w świat narkotyków.

Choć jako wokalistka odnosiła wielkie to sukcesy, to jej życie nie było szczęśliwe. Wypełnione zawodami miłosnymi i problemami z używkami, skończyło się tragicznie, gdy Amy miała zaledwie 27 lat. Została znaleziona martwa w swoim londyńskim mieszkaniu, a przyczyną zgonu było zatrucie alkoholem.

Udostępnij:

Sklep