Młoda polska reżyserka odniosła światowy sukces!

Młoda polska reżyserka Natasza Parzymies, autorka serialu "Kontrola", po raz kolejny została doceniona na międzynarodowej arenie! Prestiżowy magazyn „Variety” umieścił ją na liście obiecujących talentów!

Polska reżyserka Natasza Parzymies odniosła światowy sukces!

Natasza Parzymies 23-letnia absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej została doceniona przez prestiżowy magazyn. "Variety" to jeden z najbardziej prestiżowych amerykańskich tytułów, który raz w roku docenia młodych twórców.

Polska reżyserka znalazła się w tegorocznym zestawieniu "Variety Young Hollywood Up Next Impact List”, wśród 50. przedstawicieli branży rozrywkowej (filmu, telewizji, mediów, muzyki, influcencerów), którzy dzięki dokonaniom w swoich dziedzinach dali się zauważyć szerokiej publiczności.

Tegoroczna lista została opublikowana w środę, 10 sierpnia, a uroczysta gala rozdania nagród odbędzie się w czwartek wieczorem w Los Angeles. Parzymies to jedyna Polka w tym zestawieniu, a obok jej nazwiska możemy zobaczyć, m.in. obsadę serialu „Stranger Things”.

„Kontrola” stała się międzynarodowym fenomenem

Reżyserka zachwyciła międzynarodową krytykę i widownię miniserialem "Kontrola". Jej dzieło początkowo miało być krótką etiudą zaliczeniową w Warszawskiej Szkole Filmowej, ale stało się wielkim sukcesem.

Już pierwszy sezon serialu, opublikowany na YouTube, doczekał się ponad 60 milionów odsłon! Kolejne sezony były już dystrybuowane przez platformę Player. Aktualnie „Kontrolę” można oglądać także na Discovery+.

Natalia Parzymies w „Variety” o swoim serialu:

Jestem bardzo wdzięczna Discovery, ponieważ dzięki nim moja kariera nabrała rozpędu. (…) Wiedziałam, że to będzie pierwszy polski serial online, w którym główną rolę odgrywać będzie para jednopłciowa, ale nie zdawałam sobie sprawy, jak wywrotowe to będzie. Po prostu tworzyłam coś, co bardzo chciałam zobaczyć, a czego nie mogłam oglądać po polsku albo w polskiej telewizji.

.

O czym jest serial „Kontrola”?

Serial „Kontrola” opowiada burzliwą historię miłości dwóch młodych dziewczyn: Majki i Natalii, które kiedyś były razem i ponownie spotykają się przypadkiem, w czasie kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. Choć ich drogi dawno temu się rozeszły, to przeszłość i uczucie, które je połączyło, cały czas o sobie przypomina… Czy los zetknął je przypadkiem? A może tym razem uda im się odnaleźć miłość?

Udostępnij: