Serial “The Crown”, przedstawiający losy królowej Elżbiety II podbił serca widzów na całym świecie. Twórcy produkcji zdecydowali, że w związku ze śmiercią monarchini, wstrzymają prace nad kolejnym sezonem. Jak mówią: "Robimy to z szacunku".

"The Crown" bije rekordy popularności

Obecnie na platformie Netflix dostępne są cztery sezony serialu, opowiadającego o losach Elżbiety II oraz wydarzeniach z życia politycznego i prywatnego, które wpłynęły na jej 70-letnie panowanie Wielką Brytanią. To jeden z najpopularniejszych seriali Netfliksa, który podbił serca widzów na całym świecie.

Piąty sezon serialu jest już gotowy i ma zadebiutować na platformie już w listopadzie. Jego akcja ma się rozgrywać w latach 90., a Elżbietę II zagra tym razem Imelda Staunton. Wcześniej główną rolę odgrywały Claire Foy i Olivia Colman.

Co dalej z serialem „The Crown”?

Twórcy serialu ogłosili, że praca na planie szóstego sezonu serialu będzie tymczasowo przerwana, by uhonorować zmarłą niedawną królową. Scenarzysta Peter Morgan powiedział prasie, że zrobią to z szacunku dla Elżbiety II:

"The Crown" jest dla niej listem miłosnym i na razie nie mam nic więcej do dodania poza ciszą i szacunkiem. Spodziewam się, że również z szacunku zdjęcia zostaną wstrzymane.

"The Crown" wstrzyma produkcję po śmierci Elżbiety II

Zdjęcia do 6. sezonu zostaną wstrzymane, ale nie porzucone. Twórcy byli na to przygotowani. Już w 2016 roku, jeden z twórców i reżyserów serialu Stephen Daldry, powiedział, że w przypadku śmierci królowej, produkcja zostanie zawieszona na pewien czas:

Nikt z nas nie wie, kiedy ten czas nadejdzie, ale słusznym i właściwym byłoby okazanie szacunku królowej. To byłby to zwykły hołd i wyraz szacunku. Jest postacią znaną na całym świecie i właśnie to powinniśmy zrobić.

Szósty sezon „The Crown”: kto zagra księżną Kate i księcia Williama?

Szósty sezon serialu, podobno ma być ostatnim. Choć prace na jego planie chwilowo zostały zawieszone, to wybrano już odtwórców ról księcią Willliama i księżnej Kate.

Nastoletni Rufus Kamp wcieli się w 15-letniego księcia Williama. Ed McVey odegra nieco bardziej dojrzałego następcę brytyjskiego tronu. Z kolei rola księżnej Kate przypadnie Meg Bellamy. Trójka młodych aktorów po raz pierwszy wystąpi  serialowej produkcji.

Księżnę Dianę zagra Elizabeth Debicki, księcia Karola Dominic West. Jak już wcześniej wspomniano w rolę królowej Elżbiety wcieli się Imelda Staunton.

Udostępnij:

Sklep