Kilka dni temu do sieci trafił pierwszy zwiastun nowej wersji "Małej syrenki". Aktorska wersja popularnej bajki przedstawi nam zupełnie nowe wcielenie Arielki. Niestety niektórym fanom nie spodobał się kolor skóry syrenki…

Zwiastun nowej wersji „Małej syrenki”

10 września do sieci trafił pierwszy zwiastun nowej wersji "Małej syrenki" z Halle Bailey w roli głównej. Młoda aktorka i piosenkarka na castingu urzekła reżysera filmu Roba Marshalla swoim głosem i naturalnością.

ZOBACZ ZWIASTUN:

Fanom nie spodobał się kolor skóry syrenki!

Niestety części fanów nie spodobał się kolor skóry aktorki! Już w momencie ogłoszenia Bailey nową Arielką w 2019 roku, część fanów wyraziła swoje oburzenie. Wielbiciele bajki uważają, że nowa bohaterka nie powinna być czarnoskóra.

Przez to odtwórczyni głównej roli, w ostatnim czasie musiała się mierzyć z falą rasizmu ze względu na swój kolor skóry. Na Twitterze popularność zyskał hasztag #NotMyAriel, pod którym pojawiały się liczne rasistowskie komentarze na temat aktorki.

Odtwórczyni głównej roli mierzyła się z hejtem

Halle Bailey w wywiadzie dla magazynu  "Variety" wyznała, że mierzyła się z hejtem. Przyznała, ze rasistowskie komentarze ją zabolały, ale dziadkowie dodali jej sił, by przetrwać ten trudny czas:

Ważne jest, aby mieć przy sobie wspierające osoby. Trudno jest samemu unieść ciężar świata. To było piękne, gdy usłyszałam słowa zachęty od dziadków, którzy powiedzieli mi: nie rozumiesz, czym twoja rola jest dla nas, dla naszej czarnoskórej społeczności i dla wszystkich małych dziewczynek, które będą mogły zobaczyć siebie w tobie.

Różnorodność jest ważna

Osoby cieszące się z tego wyboru twórców filmu podkreślają, jak ważne jest to, żeby dzieci o wszystkich kolorach skóry czuły się reprezentowane.

Także rodzice dziewczynek o innym kolorze skóry, w komentarzach pod zwiastunem, zaczęli opisywać i publikować reakcje swoich córki na widok czarnej Arielki. Dziewczynki były zaskoczone, wzruszone i szczęśliwe, że mogły zobaczyć w tej roli Halle i wyobrazić sobie siebie w roli księżniczek.

Aktorka dziękuje fanom za wsparcie

Halle Bailey na swoim Instagramie podziękowała fanom za wsparcie:

Ludzie wysyłali do mnie te filmiki przez cały weekend po premierze trailera. Jestem zachwycona i pełna podziwu, a reakcja tych dzieci wprawia mnie we wzruszenie. To znaczy dla mnie wszystko! Dziękuję wam za niezachwiane wsparcie, które od was otrzymuję.

ZOBACZ TAKŻE: https://cytaty.pl/zycie/65130,czego-moga-nas-nauczyc-slowa-ksiezniczek-z-disneya.html

Udostępnij:

Sklep