Tomasz Kot w nowej odsłonie „Akademii Pana Kleksa”

„Akademia Pana Kleksa” powraca w zupełnie nowej, odświeżonej odsłonie. Zdjęcia na planie dobiegły końca, a Tomasz Kot, który jest odtwórcą głównej roli, postanowił podzielić się z fanami zdjęciem zza kulis.

  „Akademia Pana Kleksa” tej historii nie trzeba nikogo przedstawiać

  „Akademia Pana Kleksa” to książka dla dzieci, napisana przez Jana Brzechwę, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Cieszyła się niegdyś ogromną popularnością, a na jej podstawie w 1983 roku powstał film o tym samym tytule, w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego, z Piotrem Fronczewskim i Sławomirem Wronką w rolach głównych.

  „Akademia Pana Kleksa” to historia dziesięcioletniego chłopca Adasia Niezgódki, który rozpoczyna naukę w niezwykłej Akademii Pana Kleksa. Jej założyciel poza tym, że jest nauczycielem, jest także poszukiwaczem przygód i czarodziejem. Adaś zaczyna rozwijać ukryte dotąd talenty i przekonuje się o posiadaniu wielu umiejętności, z których nie zdawał sobie dotąd sprawy. To nie wszystko, ponieważ ta szkołą znacznie różni się od zwykłych placówek. Adaś uczestniczy w wielu niezwykłych przygodach, wraz z innymi chłopcami, których imię zaczyna się na literę A oraz Mateuszem, zaklętym w szpaka księciem.

  Tomasz Kot nowym Panem Kleksem

  „Akademia Pana Kleksa” powraca w zupełnie nowej, odświeżonej odsłonie. Film w reżyserii Macieja Kawulskiego, twórcy "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", trafi na ekrany kin w 2023 roku. Fabuła nowej odsłony kultowego filmu ma zachować ducha oryginału Jana Brzechwy, a zarazem tchnąć w niego powiew świeżości.

  Jedną z największych zmian będzie to, że głównego bohatera Adasia Niezgódkę zastąpi dziewczynka Ada. W tej roli debiutująca na wielkim ekranie Antonina Litwiniak. Z kolei profesora Ambrożego Kleksa zamiast Piotra Fronczewskiego, zagra Tomasz Kot.

  Tak wygląda nowy Pan Kleks!

  Zdjęcia na planie właśnie dobiegły końca, a Tomasz Kot, który jest odtwórcą głównej roli, z tej okazji postanowił podzielić się z fanami zdjęciem zza kulis. Na swoim Instagramie pokazał, jak będzie wyglądać nowa wersja Pana Kleksa. Napisał:

  Wczoraj w nocy zakończyłem okres zdjęciowy gigantycznej przygody, do której zaprosił mnie Maciej Kawulski. Było magicznie i cudownie! Były guziki i motyle!

  ZOBACZ TAKŻE: How you doin`? Czyli 20 najzabawniejszych momentów z serialu „Przyjaciele”

   

  Udostępnij: