Przedstawiamy najciekawsze premiery filmowe, które pojawią się na ekranach kin w 2023 roku. Nadchodzący rok zapowiada się emocjonująco i będzie pełen filmowych wrażeń. Na naszej liście na pewno znajdziesz coś dla siebie!

  „Diuna 2"

  „Diuna” jest ekranizacją bestsellerowej powieści Franka Herberta. Akcja filmu science- fiction toczy się w dalekiej przyszłości w kosmosie na jednej z najważniejszych planet- Diunie. Znajdują się na niej złoża niezwykle cennej substancji- melanżu, która umożliwia międzygwiezdne podróże i przedłużenie życia. Druga część „Diuny” trafi na ekrany 3 listopada 2023 i jak głosi oficjalny opis:

  będzie opowieścią o mitycznej podróży Paula Atrydy, sojuszu, który bohater nawiązuje z Chani i Fremenami oraz wojennej ścieżce, na którą wkracza, by wziąć odwet na spiskowcach, którzy zniszczyli jego rodzinę. Stając przed wyborem pomiędzy miłością swojego życia a losami wszechświata, zrobi wszystko, by zapobiec koszmarnej przyszłości, którą tylko on jest w stanie przewidzieć.

  „Barbie”

  Film o najsłynniejszej lalce świata będzie najgorętszą premierą 2023 roku! Na ekranach kin zadebiutuje 20 lipca. W roli Barbie wystąpi Margot Robbie, a u jej boku - w roli Kena - pojawi się Ryan Gosling!

  Barbie zostaje wygnana z Barbielandu za to, że nie jest wystarczająco doskonała. Odtąd będzie doświadczać – pełnego niesamowitych przygód – prawdziwego życia.

  ZOBACZ TAKŻE: Osoby spod tych znaków zodiaku dostaną podwyżkę! To już w lutym!

  „Indiana Jones i Tarcza Przeznaczenia”

  To już piąta część przygód sławnego archeologa, która na ekrany trafi 30 czerwca 2023 roku. W rolę odważnego poszukiwacza przygód ponownie wcieli się Harrison Ford. Tym razem będzie to ostatni występ słynnego aktora w tej roli. Akcja filmu będzie rozgrywać się głównie w 1969 roku, w czasie kosmicznego wyścigu Stanów Zjednoczonych i Związku Radzieckiego. Fabuła ma się koncentrować nad tym, że podwaliny pod amerykański program kosmiczny stworzyli byli naziści. Czarny charakter filmu Voller jest inspirowany prawdziwą postacią Wernhera von Brauna - konstruktora rakiet pracującego dla armii Hitlera, a po wojnie- współtwórcy programu kosmicznego Stanów Zjednoczonych. W tej części filmu Indiana Jones po raz kolejny zmierzy się ze swoimi zaprzysięgłymi wrogami.

  „Oppenheimer”

  Główny bohater, fizyk Robert Oppenheimer (Cillian Murphy) w czasie II wojny światowej, był dyrektorem naukowym tajnego amerykańskiego programu badawczego, znanego jako Projekt Manhattan. To rządowe przedsięwzięcie miało na celu opracowanie pierwszej w pełni kontrolowanej broni atomowej. Punktem kulminacyjnym tajnych badań, była udana detonacja bomby atomowej w ramach eksperymentu Trinity w 1945 roku. Z tego powodu Oppenheimer został nazwany ojcem bomby atomowej i przeszedł do historii! Niestety sukces naukowca okazał się mieć bardzo gorzkie konsekwencje. Na ekranach kin film zadebiutuje 21 lipca 2023 roku.

  „Chłopi”

  Animowana ekranizacja „Chłopów” pojawi się w kinach 15 września 2023 roku. Film został zrealizowany w technice animacji malarskiej, na podstawie interpretacji dzieł artystów okresu Młodej Polski. Animacje oraz muzyka skomponowana przez Łukasza L.U.C.-a Rostkowskiego wraz z Rebel Babel Film Orchestra, oddają niepowtarzalny klimat monumentalnego dzieła Władysława Reymonta.

  Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. (…) To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

  Udostępnij:

  Sklep