Szykują się ZMIANY! Nowe zasady współdzielenia kont na Netfliksie!

Użytkownicy Netfliksa nie będą zadowoleni. Streamingowy gigant rozpoczyna walkę ze współdzieleniem kont, poza jednym miejscem zamieszkania. Kiedy wejdą w życie nowe zasady? Co to oznacza dla subskrybentów w praktyce?

  Koniec współdzielenia kont na Netfliksie?

  Już w zeszłym roku Netflix zapowiadał zmiany dotyczące współdzielenia kont między użytkownikami. Ze względu na ogromne straty finansowe, platforma postanowiła ukrócić proceder nielegalnego użyczania swojego hasła innym.

  Netflix opublikował dane, z których wynika, że dziś nawet 100 mln osób na świecie dzieli się swoim  kontem, używając pożyczonych haseł. Dzieleniem się kontem pomiędzy domownikami nie jest oczywiście zabronione. Jednak nie wszyscy użytkownicy zdają sobie sprawę, że nielegalne jest udostępnianie swojego konta na Netflixie osobom trzecim. Czyli takim, które zamiast wykupić własny pakiet usługi, logują się na konto osoby ją posiadającej, za darmo korzystając z platformy.

  Nadchodzą zmiany na Netfliksie

  W związku z tym streamingowy gigant podjął ostateczną decyzję! W 2023 roku platforma zabroni współdzielić konta osobom niemieszkającym pod jednym adresem. Netflix wdraża nowy system, mający na celu walkę z udostępnianiem haseł, który nadchodzącym roku ma objąć zasięgiem wszystkie kraje.

  ZOBACZ TAKŻE: "Znachor": kultowy film w zupełnie nowej odsłonie!

  Co to oznacza dla użytkowników platformy?

  Jak Netflix zamierza zweryfikować, czy z konta korzystają tylko osoby zamieszkujące jeden adres? Platforma rozpocznie od weryfikacji, czy wszyscy zalogowani na dane konto mieszkają w jednym domu. W tym celu trzeba będzie co najmniej raz na 31 dni, poprzez przypisaną do danego adresu sieć Wi-Fi, obejrzeć jedną z produkcji na platformie.

  Osoby, które dotychczas korzystały z dostępu kogoś innego, będą miały możliwość skopiowania swojego profilu na nowym koncie. Jeśli tego nie zrobią, zostaną zablokowane, póki nie zarejestrują się samodzielnie.

  Netflix umożliwi również opcję zalogowania się do konta za pomocą tymczasowego kodu ważnego przez 7 dni. To rozwiązanie m.in. dla gości hotelowych.

  Ponadto oglądanie na wielu urządzeniach wciąż będzie możliwe- jednak wyłącznie w obrębie jednego gospodarstwa domowego. 

  Jeśli na konto zostanie nałożona blokada, można będzie ją zdjąć poprzez kontakt z obsługą techniczną serwisu.

  Udostępnij: