Powstanie film na podstawie słynnej gry „Monopoly”!

Po wielkim sukcesie filmów "Super Mario Bros." i "Barbie", media obiegła informacja, że trwają pracę nad kolejnymi produkcjami opartymi na kultowych grach i zabawkach. Tym razem pojawił się pomysł ekranizacji popularnej gry planszowej. Powstanie filmowa wersja słynnej „Monopoly”!

  Powstanie filmowa wersja słynnej gry planszowej „Monopoly”!

  Media właśnie obiegła informacja, że trwają pracę nad kolejnymi produkcjami opartymi na kultowych grach i zabawkach. Wielki projekt przygotowuje studio Lionsgate, które to kupiło od firmy Hasbro studio Entertainment One, a wraz z nim pokaźną bibliotekę około 6500 tytułów (m.in. "Rekrut" i "Yellowjackets")

  Lionsgate zamierza zaangażować się również w produkcję słynnych tytułów opartych na marce Hasbro - w tym w ekranizację kultowej gry "Monopoly".

  Zespół Lionsgate jest doświadczony w rozrywce i zarządzaniu wartościowymi markami. Jesteśmy zadowoleni, że znaleźliśmy tak dobrą przystań dla naszych filmowych i telewizyjnych projektów eOne. Nie możemy się doczekać współpracy, zwłaszcza nad filmową adaptacją "Monopoly", skomentował prezes Hasbro, Chris Cocks.

  ZOBACZ TAKŻE: Horoskop dzienny wtorek 8 sierpnia 2023!

  O filmowej wersji „Monopoy” mówiło się już od dawna

  Choć o ekranizacji popularnej planszówki mówiło się od lat, a w projekt zaangażowani byli znani twórcy, jak Ridley Scott, Kevin Hart i Tim Story, to wciąż nieznane były żadne szczegóły.

  Kiedy premiera nowego filmu?

  Niestety na razie zapowiadany projekt filmowej wersji "Monopoly" nie ma ustalonej potencjalnej daty premiery. Nie wiadomo też, kto będzie reżyserem filmu, ani tym bardziej kogo zobaczymy w obsadzie.

  „Monopoly”- kilka słów o kultowej planszówce

  "Monopoly" to klasyczna gra polegająca na handlu nieruchomościami. Wymyślona w Stanach Zjednoczonych w czasie Wielkiego Kryzysu przez Charlesa B.Darrowa, daje graczom szansę obracania wielkimi pieniędzmi i szybkiego wzbogacenia się, na podstawie The Landlord's Game.

  Rozpoczynając od pola START należy okrążać planszę, kupując i sprzedając nieruchomości, budując domy i hotele. Za wejście na swoje nieruchomości pobiera się od innych graczy czynsz. Sukces zależy od trafnych spekulacji, udanych inwestycji i mądrze przeprowadzonych transakcji.

   

  Udostępnij: