Nie zdążyłeś do kina? Kiedy i gdzie obejrzysz „Barbie”?

Film "Barbie" miał premierę 21 lipca i od razu odniósł wielki sukces! Stał się najbardziej kasowym filmem wyreżyserowanym przez kobietę, a w ciągu zaledwie trzech tygodni zarobił ponad miliard dolarów. Jeśli nie zdążyłeś go obejrzeć w kinie, to nic straconego! Podpowiadamy, kiedy obejrzymy "Barbie" na VOD w Polsce!

  „Barbie” to kinowy hit 2023 roku

  "Barbie" zarobiła w premierowy weekend aż 155 mln dolarów, dzięki temu reżyserka office Greta Gerwig pobiła rekord i przeszła do historii jako kobieta z najlepszym wynikiem otwarcia. Co więcej w ciągu zaledwie trzech tygodni zarobił ponad miliard dolarów.

  Film został bardzo pozytywnie przyjęty przez widzów i krytyków, okazał się również kulturowym zjawiskiem. Na serwisie Filmweb produkcja zdobyła ocenę 7.3 gwiazdki, a na platformie Rotten Tomatoes podobała się aż 90% użytkownikom. 

  Barbie” – o czym jest ten film?

  To historia lalek Barbie, których beztroskie i radosne życie zostaje brutalne przerwane, przez przeniesienie ich do realnego świata. Okazuje się, że cukierkowym bohaterom niezwykle trudno będzie się odnaleźć w szarej rzeczywistości…

  Świat Barbie to idealne miejsce, pełne idealnych mieszkańców. No, chyba że ktoś przeżywa akurat kryzys egzystencjalny w całej pełni. Albo jest Kenem.

  Kto wystąpił w filmie?

  Reżyserką filmu o „Barbie” jest Greta Gerwing, autorka takich hitów jak „Małe kobietki”, „Biały szum”, czy „Sex Story”, a w rolach głównych wystąpili Margot Robbie (Wilk z Wall Street, Legion samobójców) jako Barbie oraz Ryan Gosling (La La Land, Gray Man) jako Ken.  

  W obsadzie pojawili się też Emma Mackey, Connor Swindells i Ncuti Gatwa, Kate McKinnon, Will Ferrell, Simu Liu i America Ferrera.

  Kiedy i gdzie obejrzymy film „Barbie”?

  Jeśli nie zdążyłeś go obejrzeć w kinie, to nic straconego! David Zaslav, prezes Warner Bros., potwierdził w sierpniu, że film Grety Gerwig niebawem obejrzymy na HBO Max.

  Wiadomo, że "Barbie" trafi do amerykańskich serwisów VOD 12 września, gdzie film będzie można  wypożyczyć lub kupić. Niestety wciąż nie ma informacji, kiedy trafi do Polski…

  Nieoficjalnie wiemy, że film najwcześniej zawita na HBO Max 22 września, choć bardziej prawdopodobna jest pierwsza połowa października.

  Udostępnij: