Co za wynik! „Chłopi” najbardziej kasowym polskim filmem

Zaledwie po czterech tygodniach od premiery "Chłopi" w reż. DK Welchman i Hugh Welchmana zgromadzili w kinach ponad milionową widownię! Taki wynik oznacza, że to nie tylko najlepszy polski film tegorocznego box office, ale też jedyna krajowa produkcja z taką ilością widzów!

  „Chłopi” zapierają dech w piersiach!

  Niesamowite widowisko wyreżyserowane przez DK Welchmana i Hugh Welchmana zostało zrealizowane w technice animacji malarskiej, na podstawie interpretacji dzieł artystów okresu Młodej Polski. Animacje oraz muzyka skomponowana przez Łukasza L.U.C.-a Rostkowskiego wraz z Rebel Babel Film Orchestra, oddają niepowtarzalny klimat monumentalnego dzieła Władysława Reymonta.

  W obsadzie "Chłopów" znaleźli się: Kamila Urzędowska, Mirosław Baka, Ewa Kasprzyk, Sonia Bohosiewicz, Małgorzata Kożuchowska, Dorota Stalińska, Andrzej Konopka, Maciej Musiał i Julia Wieniawa.

  O czym jest ten film?

  Oficjalny opis filmu brzmi:

  Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

  Co za wynik! „Chłopi” najbardziej kasowym polskim filmem

  Film „Chłopi" odniósł sukces na tegorocznym 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i został wybrany jako kandydat do nagrody Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy!

  To nie jedyne osiągnięcia produkcji, gdyż właśnie ogłoszono, że zaledwie po czterech tygodniach od premiery "Chłopi" stali się najbardziej kasowym filmem w 2023, gromadząc w kinach ponad milionową publiczność.

  Joanna Jakubik z firmy produkcyjno-dystrybucyjnej NEXT FILM poinformowała PAP o niesamowitym wyniku filmu.

  To nie tylko najlepszy polski film tegorocznego box office, ale też jedyna rodzima produkcja, która przekroczyła milion widzów. (…) Widzowie pokochali +Chłopów+ kompleksowo – nie tylko film, ale również nowe, ilustrowane obrazami z produkcji, wydanie noblowskiej powieści Władysława Stanisława Reymonta, a także ścieżkę dźwiękową, autorstwa Łukasza L.U.C. Rostkowskiego i Rebel Babel Film Orchestra.- podkreślono w komunikacie.

   

  Udostępnij: