Netflix wycofuje plan podstawowy! To nie podoba się użytkownikom!

Użytkownicy Netflixa od dawna spodziewali się, że ten moment nadejdzie i w końcu się to stało… Platforma streamingowa oficjalnie zaczęła wycofywać najtańszą subskrypcję bez reklam, znaną jako plan podstawowy. Co teraz czeka użytkowników i ile będą musieli zapłacić?

Netflix powoli usuwa najtańszy pakiet

Tania subskrypcja bez zakłóceń powoli odchodzi do historii. Netflix wdraża swój ogłoszony w 2023 roku plan wprowadzania reklam na większą skalę. Gigant streamingu wycofuje najtańszą taryfę bez reklam dla obecnych użytkowników w Kanadzie i Wielkiej Brytanii, co już zauważyli subskrybenci z tych krajów.

Zdjęcie Netflix wycofuje plan podstawowy! To nie podoba się użytkownikom! #1

To nie podoba się użytkownikom!

Na początku roku Netflix poinformował użytkowników, że planuje zrezygnować z planu podstawowego w wybranych regionach w drugim kwartale 2024 roku. Wielu użytkowników wyraziło swoje niezadowolenie na platformach mediów społecznościowych, takich jak Reddit, dzieląc się swoimi rozczarowaniami.

Plan podstawowy został wycofany. Masz czas do 13 lipca na wybranie nowego planu dalszego oglądania – brzmiało powiadomienie.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe przywileje dla honorowych dawców krwi? Darmowe przejazdy i parkowanie!

Subskrybenci są oburzeni zmianami!

Szczególnie oburzyły użytkowników monity wymagające natychmiastowego działania i uniemożliwiające dalsze korzystanie z serwisu bez wyboru nowego planu. Mimo że subskrypcja wielu z nich kończy się dopiero za jakiś czas, nie mogą oni kontynuować oglądania bez podjęcia decyzji o nowym planie.

Netflix nie pozwala mi oglądać ostatnich tygodni mojej subskrypcji bez zmiany planu. Nie mogę kontynuować oglądania bez wyboru nowego planu – napisał jeden z użytkowników na Reddicie.

Netflix a zmiany w Polsce

Abonenci korzystający z tego planu będą wkrótce musieli wybrać nowy poziom subskrypcji, jeśli chcą nadal korzystać z biblioteki filmów, programów telewizyjnych i gier mobilnych platformy. Dostępne opcje subskrypcji są droższe lub zawierają reklamy.

Netflix nie podał konkretnego powodu wycofania planu podstawowego, ale można przypuszczać, że chodzi o zwiększenie przychodów. Działanie to zmusi użytkowników do płacenia wyższych miesięcznych opłat.

Ile trzeba zapłacić za Netfliksa?

Aktualne plany Netflixa to:

  • Plan podstawowy: 29 zł miesięcznie (w trakcie wycofywania)
  • Plan standard: 43 zł miesięcznie
  • Plan ultra: 60 zł miesięcznie

Użytkownicy uważają, że Netflix nie dba o klientów

Wielu internautów jest niezadowolonych z wprowadzanych zmian. Uważają, że usługa przestała być warta swojej ceny i że Netflix nie dba o swoich klientów. Niektórzy zwracają uwagę, że wzrost cen może skłonić osoby, które dotychczas korzystały z legalnych źródeł, do sięgania po pirackie kopie filmów i seriali. Warto również pamiętać, że wprowadzanie reklam to krok, który planują także inne platformy streamingowe.

 

Udostępnij: