10 ciekawych powieści, które wywołają dreszczyk emocji

Jesteś miłośnikiem powieści, które trzymają w napięciu, ale masz wrażenie, że wszystkie historie są już bardzo do siebie zbliżone? Oto 10 ciekawych powieści, które z pewnością wywołają dreszczyk emocji.

Nicci French „Godziny strachu”

Wciągająca opowieść o matce, która wraz z rodziną miała spędzić niesamowite święta na Florydzie, jednak los bohaterki zmienił te plany. Jej piętnastoletnia córka znika. Jako, że policja działa zbyt wolno, bohaterka postanawia krok po kroku odnaleźć swoje dziecko. Książka trzymająca w napięciu do ostatniej kartki. Napisana przez małżeństwo, Nicci Gerard i Sean French.

Zdjęcie 10 ciekawych powieści, które wywołają dreszczyk emocji #1


Joanna Bator „Ciemno, prawie noc”

Jest to połączenie kilku gatunków powieści: psychologicznej, kryminalnej i gotyckiej, a nawet horroru. Głowna bohaterka, Alicja Tabor, wraca do Wałbrzycha, z którego pochodzi, aby stworzyć reportaż o porywanych dzieciach. Jednocześnie musi zmierzyć się ze swoją przeszłością i historią swojej rodziny.

Zdjęcie 10 ciekawych powieści, które wywołają dreszczyk emocji #2


Cormac McCarthy „To nie jest kraj dla starych ludzi”

Książka opowiada o transakcji narkotykowej, która ma miejsce na granicy amerykańsko – meksykańskiej, jednak powieść ma głębsze znaczenie. Pokazuje realia życia, ludzką naturę oraz zgorzkniale opowiada o Ameryce.

Zdjęcie 10 ciekawych powieści, które wywołają dreszczyk emocji #3


Jack Ketchum „Dziewczyna z sąsiedztwa”

Dzieło oparte na faktach, które jest niewyobrażalnie wstrząsające. Jest dla osób o mocnych nerwach, które są w stanie poradzić sobie z objawami niesprawiedliwości i gniewu. Główna bohaterka wraz ze swoją siostrą są ofiarami napadów szału swojej cioci. Szał zaczyna ujawniać się również u synów i sąsiadów cioci, ale jeden chłopiec postanowi sprzeciwić się i będzie musiał wybrać między złem a miłością.

Zdjęcie 10 ciekawych powieści, które wywołają dreszczyk emocji #4


Edgar Allan Poe „Zabójstwo przy Rue Morgue”

Są to narodziny fikcyjnych detektywów i gatunku kryminalnego. Detektyw, C. Auguste Dupin, postanawia dowiedzieć się, kto zamordował dwie kobiety w Paryżu. Z czasem dochodzi do niesamowitych wniosków i wyjaśnia, jak udało mu się znaleźć mordercę.

Zdjęcie 10 ciekawych powieści, które wywołają dreszczyk emocji #5


Zygmunt Miłoszewski „Uwikłanie”

W tej książce nic nie jest takie proste, jak może się wydawać. Historia opowiada o morderstwie jednego z pacjentów znanego psychiatry, jednak książka nie skupia się jedynie na tej postaci. Niepewność, która towarzyszy przez całą książkę powoduje, że zakończenie staje się jeszcze bardziej niesamowite.

Zdjęcie 10 ciekawych powieści, które wywołają dreszczyk emocji #6


Gillian Flynn „Mroczny zakątek”

Matka i dwie starsze siostry głównej bohaterki zostają zamordowane, kiedy ta miała siedem lat. Odpowiedzialność za ten czyn poniósł jej brat, który został skazany na dożywocie. Po wielu latach kobieta potrzebuje pilnie pieniędzy, które może otrzymać od członków stowarzyszenia, które zajmuje się zbrodniami, jeśli dojdzie do prawdy z nocy sprzed lat. Bohaterka musi zmierzyć się z przeszłością i poznać tajemnice rodziny.

Zdjęcie 10 ciekawych powieści, które wywołają dreszczyk emocji #7


Paula Hawkins „Zapisane w wodzie”

Śmierć siostry zmusiła Jules do powrotu do rodzinnej miejscowości, gdzie musiała zaopiekować się siostrzenicą. Mieszkańcy są przekonani, że Nell, siostra Jules, popełniła samobójstwo skacząc do rzeki, ale Jules wie, że za tym kryje się coś głębszego.

Zdjęcie 10 ciekawych powieści, które wywołają dreszczyk emocji #8


Alex Marwood „Dziewczyny, które zabiły Chloe”

Dwie kilkunastoletnie dziewczynki zostają oskarżone za zabójstwo kilkuletniej dziewczynki. Historia rozgrywa się po wielu latach, kiedy są na warunkowym zwolnieniu i mają inną tożsamość. Spotykają się w kurorcie Whitmouth, gdzie miała miejsce seria zabójstw. Nikt nie może się dowiedzieć, że kobiety łączy mroczna przeszłość.

Zdjęcie 10 ciekawych powieści, które wywołają dreszczyk emocji #9


Karin Slaughter „Dobra córka”

Mroczna historia dwóch sióstr, które będąc małe były świadkiem brutalnego morderstwa swojej matki. Nigdy nie wyjawiły, co dokładnie stało się tamtej nocy, a wydarzenie z tej nocy zerwało więź między siostrami. Po latach w rodzinnym miasteczku, w którym została jedna z sióstr, dochodzi do brutalnych morderstw, które sprawią, że siostry na nowo będą musiały się porozumieć i dowiedzieć się, co tak naprawdę kryje ich mroczna przeszłość.

Zdjęcie 10 ciekawych powieści, które wywołają dreszczyk emocji #10


+
Udostępnij: