Wydana w 2015 roku książka pod tytułem „Słowik” chwyciła za serca wielu czytelników. Autorka Kristin Hannah przedstawia wojenną historię kobiet, które musiały walczyć o swoje rodziny, swoją wolność, a jednocześnie o miłość.

Walka o życie

Kiedy w 1940 roku niemieckie wojska wkroczyły do Francji, siostry – Vianne i Isabelle muszą rozpocząć walkę o swoje i bliskich życie. Vianne jest zmuszona przyjąć pod swój dach wroga, aby ochronić swoją rodzinę przed niebezpieczeństwem. Nie zdawała sobie jednak sprawy z tego, jak bardzo będzie to ją kosztować. Isabelle, waleczna buntowniczka, dołącza do ruchu oporu. Nie zdaje sobie jednak sprawy, jakie poważne konsekwencje i niebezpieczeństwo może przez to spaść na jej najbliższych.

Książka przedstawia waleczne kobiety, które w tych ciężkich czasach pokazały swoją odwagę, potęgę i siłę.

Oto 6 poruszających cytatów z książki

1#

Jeżeli moje długie życie czegoś mnie nauczyło, to tego, że miłość pokazuje nam, kim chcemy być, wojna zaś - kim jesteśmy.

2#

Miłość powinna być silniejsza od nienawiści, inaczej nie ma dla nas przyszłości.

3#

Wydaje nam się, że miejsca są ważne. Wspomagają nasze wspomnienia, chcemy powracać tam, gdzie byliśmy szczęśliwi. Ale to nie miejsca, ale ludzie sprawiają, że czujemy się dobrze.

4#

Kobiety żyją dalej. Dla nas ta wojna była czymś innym niż dla nich. Kiedy się skończyła, nie brałyśmy udziału w paradach, nie dostawałyśmy medali, nie wspominano o nas w książkach historycznych. W czasie wojny robiłyśmy to, co do nas należało, a gdy się skończyła, pozbierałyśmy kawałki i zaczęłyśmy życie od nowa.

5#

Jeżeli idziesz przez piekło, nie ustawaj.

6#

Powiadano jej, że czegoś nie wolno, więc to właśnie robiła. Z każdej bariery tworzyła bramę.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img