„Już czas” Jodi Picoult została wydana w 2014 roku. Od tamtego czasu zabiera czytelników w podróż pełną emocji i przeżyć. Przedstawia jak tęsknota i miłość do kogoś potrafi być tak silna, że człowiek zrobi naprawdę wiele, aby odzyskać ukochaną osobę. Pytanie tylko, czy faktycznie jest się na to gotowym?

Powrót do matki

Jenny tęskni i nie może przestać myśleć o swojej matce, która zaginęła ponad 10 lat temu. Dziewczyna nie może znieść tej niewiedzy i tęsknoty, a więc podejmuje się poszukiwań. Przegląda pamiętniki matki, aby znaleźć, chociażby najmniejszy ślad, który mógłby wskazywać na jej miejsce pobytu. Wraz z poszukiwaniami Jenny spotyka ludzi, którzy szczerze chcą jej pomóc. Nikt z nich jednak nie pomyślał, że odpowiedzi na ich pytania mogą nie być takie proste.

Poznaj 7 wyjątkowych cytatów z książki

1#

Jeśli myślisz o kimś, kogo kochałeś i straciłeś, to jakbyś z nim był. Reszta to szczegóły.

2#

Smutek jest jak brzydka wersalka. Trwa. Możesz go upiększać, przykryć narzutą, wepchnąć w kąt, ale koniec końców uczysz się z nim żyć.

3#

Gdy ktoś cię wykiwa, podświadomie czekasz na powtórkę. W końcu zaczynasz unikać ludzi, żeby się nie przywiązywać, bo wtedy nie zauważasz, jak znikają z twojego życia.

4#

Przykre sytuacje zapadają w pamięć, traumatyczne idą w zapomnienie bądź też zniekształcają się nie do poznania lub zmieniają w wielką, białą nicość.

5#

Ale zwątpienie pleni się jak chwast. Z chwilą gdy zapuści korzenie, nie sposób go wyrwać.

6#

Zastanawiam się, czy wielkie tęsknoty mijają z wiekiem. Może dorastanie polega na tym, żeby skupiać się na tym co mamy?

7#

Odgłos pękającego serca jest potworny. A rozpacz to wodospad.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img