Wydana w 2017 roku książka JP Delaney pod tytułem „Lokatorka” to interesujący thriller, który wciąga czytelnika do ostatniej strony. Nieprzewidywalny, zaskakujący i pozwala oderwać się na chwilę od życia codziennego.

Lokatorka

Jane wprowadza się do nowego mieszkania, w którym jej poprzedniczką była Emma. Obie kobiety łączyło wiele, mimo że się nigdy nie poznały. Posiadały podobne układy z właścicielem, obie były bardzo do siebie podobne i każda z nich szukała nowego startu. Jedyna różnica między nimi jest taka, że Jane żyje.

 

Książka, z pozoru przewidywalna, swoim przemyślanym stylem zaskakuje każdego czytelnika, a emocje przy niej towarzyszące są nie do zapomnienia.

 

Poznaj 8 wartych uwagi cytatów

 

1#

(...) nie można opowiedzieć drugi raz tej samej historii i spodziewać się innego zakończenia.

 

2#

Czasami po prostu nie jesteśmy gotowi, by zmierzyć się z prawdą.

 

3#

Możesz uczynić swój dom tak pustym i wymuskanym, jak tylko chcesz. Ale to i tak nie będzie miało żadnego znaczenia, jeśli w Twoim wnętrzu panuje kompletny chaos. Bo przecież właśnie tego wszyscy tak naprawdę szukamy, prawda? Kogoś, kto uporządkuje bałagan w naszych głowach.

 

4#

Nigdy nie przepraszaj za osobę, którą kochasz.

 

5#

Ludzie lubią mówić o rozpoczynaniu czegoś z czystym kontem. Jedyne prawdziwe czyste konto to zupełnie nowe konto. Na starym zawsze pozostają ślady przeszłości.

 

6#

Wszystko ma wyznaczone miejsce, a jeśli dla jakieś rzeczy nie można znaleźć miejsca, oznacza to, że jest ona zbędna i należy się jej pozbyć.

 

7#

(...) większość ludzi wkłada całą swoją energię w próby odmienienia innych ludzi, podczas gdy tak naprawdę możemy odmienić tylko samych siebie, a nawet to jest niesłychanie trudne.

 

8#

Przeszłość jest już zamknięta, dlatego właśnie jest przeszłością.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img