Wydana w 2005 roku powieść autorstwa Stieg Larssona pod tytułem „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” to historia o rodzinnych tajemnicach, które potrafią ciągnąć się za kimś latami. Jest to kryminalna podróż, która wciąga do swojego świata już od pierwszych stron.

Rodzinne sekrety

Rok 1966. W rodzinie Vangerów znika szesnastoletnia Harriet. Od tamtej pory nikt nie wiedział, co się stało z dziewczynką. Kilkadziesiąt lat później - Mikael Blomkvist to dziennikarz i wydawca magazynu „Millenium”. Pewnego dnia dostaje zlecenie od Henrika Vangera, który stoi na czele potężnego koncernu. Mężczyzna oczekuje od dziennikarza, aby ten przygotował rodzinną kronikę. Do pomocy przybywa niesamowita researcherka, Lisbeth Salander. Wspólnie krok po kroku odkrywają tragiczne fakty z historii rodziny Vangerów.

 

Poznaj 6 trafnych cytatów z książki

 

1#

Ludzie zawsze mają swoja tajemnice. Chodzi tylko o to, żeby je odgadnąć.

 

2#

Więzy krwi nie gwarantują miłości bliźniego

 

3#

Zawsze znajdą się ludzie skłonni wierzyć w to, co mają do powiedzenia złe języki.

 

4#

Dopóki sobie ufamy, dopóty mamy szansę.

 

5#

- Przyjaźń - według mojej definicji - zasadza się na dwóch rzeczach - powiedział nagle. - Szacunku i zaufaniu. Oba czynniki są niezbędne. I muszą działać w obie strony. Można do kogoś żywić głęboki szacunek, ale bez zaufania przyjaźń się rozpada.

 

6#

Jeżeli wpadłeś w tarapaty, przejmij inicjatywę.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img