Wydana w 2015 roku książka pod tytułem „Czerwona królowa” autorstwa Victorii Aveyard to trzymająca w napięciu historia o władzy, klasach i powstaniu tych, których nie słychać, ale nadal istnieją.

Czerwoni i Srebrni

Świat, w którym ludzie dzieleni są na podstawie koloru krwi. Czerwoni to zwykli ludzie, którzy jedynie zajadali się chlebem. Srebrni natomiast wyróżniali się przeróżnymi talentami i nadprzyrodzonymi umiejętnościami. Mare, czerwonokrwista, za niedługo ma stanąć przed poborem do wojska. Jest jednak inna od reszty. Wyróżnia się, ale jej wyjątkowość nie może ujrzeć światła dziennego. Rodzina królewska upewnia się, że jej sekret nim pozostanie. Dlaczego? Mare może stać się rebeliantką i liderem dla reszty społeczeństwa.

 

Oto 6 prawdziwych cytatów z książki

 

1#

Stwarzanie nadziei, gdy w rzeczywistości jej nie ma, to okrucieństwo. Fałszywa wiara wywołuje rozczarowanie, ból i wściekłość, przez co niełatwe sprawy stają się jeszcze trudniejsze.

 

2#

Taka jest nasza natura - powiedział Julian. - Niszczymy. To cecha charakterystyczna ludzkiego rodzaju.

 

3#

Ten świat jest Srebrny, ale też szary. Nie czarno-biały.

 

4#

Tylko o to cały czas chodziło. O zazdrość. Rywalizację. O to, żeby cień pokonał płomień.

 

5#

Nie mogę się nadziwić, z jaką łatwością przychodzą mi kłamstwa. Pewnego dnia może nawet uda mi się okłamać samą siebie, że jestem szczęśliwa.

 

6#

Poza tym słowa mogą kłamać. Spójrz poza nie.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img