Nie tylko cała natura, ale także literatura rozkwita na wiosnę! Przedstawiamy książki, po które warto sięgnąć o tej porze roku.

  Co warto przeczytać wiosną?

  Skazanie, Remigiusz Mróz

  Remigiusz Mróz, niekwestionowany mistrz polskiego kryminału, powraca z kolejną książką z serii o Joannie Chyłce. W tej części, przebojowej adwokat udaje się odzyskać prawo do wykonywania zawodu. Liczy na głośną sprawę, która pomoże jej popchnąć karierę na odpowiednie tory. Otrzymuje jednak taką, którą nikt inny nie chciał się zająć... Zgłasza się do niej matka dziewczyny, która popełniła samobójstwo. Kobieta jednak twierdzi, że jej córka wcale nie odebrała sobie życia i prosi Chyłkę o pomoc w odkryciu prawdy.

  Mentalista, Camilla Lackberg, Henrik Fexeus

  W sztokholmskim parku rozrywki zostaje znaleziona skrzynia iluzjonisty ze zwłokami młodej kobiety przebitej mieczami. To nieudana sztuczka magiczna, czy wyjątkowo brutalne morderstwo? Śledztwo w tej sprawie prowadzi inspektor policji Mina Dabiri, która korzysta z pomocy Vincenta Waldera, mentalisty, eksperta od mowy ciała i świata iluzji. Czy uda im się rozwikłać tajemniczą zbrodnię?

  Ktoś mnie pokochał. Bridgertonowie. Tom 2, Julia Quinn

  „Bridgertonowie” to niekwestionowany hit Netflixa. Historia ujawnia sekrety członków londyńskich wyższych sfer, opowiada o miłosnych przygodach, zdradach, tajemnicach i skandalach w czasach brytyjskiej regencji.

  Na platformie dostępny jest już drugi sezon opowiadający o losach ósemki rodzeństwa z potężnej rodziny Bridgertonów. Fani mogą przeczytać także kolejny tom książki Julii Quinn.

  Tym razem Anthony Bridgerton, najstarszy z rodu, znany uwodziciel i najbardziej zatwardziały kawaler Londynu, postanawia poszukać sobie żony. Udaje mu się wybrać idealną kandydatkę, jednak jego plany mogą zostać zniweczone przez jej starszą, wyjątkowo wścibską siostrę. Do której o dziwo wicehrabia zaczyna żywić coraz gorętsze uczucia.

  Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina, Krystyna Kurczab-Redlich

  Autorka ujawnia nieznane na ogół fakty z życia Władimira Putina. Skąd wziął się w KGB, jak doszedł do władzy i stał się dyktatorem. Jak rozpoczął wojnę w Czeczenii i na Ukrainie i jakie ma związki z Państwem Islamskim. A także jak wiele osób dotąd wysłał na cmentarz i jak radził sobie z wrogami. Dzięki dynamicznej narracji, wartkiemu językowi i barwnym opisom, biografię prezydenta Rosji, czyta się jak wciągający kryminał.

  Udostępnij:

  Sklep