Interesujące i zadziwiające fakty z życia geniuszy, o których warto wiedzieć!

Każdy z nas posiada pewne nawyki lub cechy, które wydają się być dziwne. Takie też posiadali geniusze, o których wszyscy słyszeliśmy. Na niektóre nie mieli wpływu, a inne były kwestią wyboru.

Nikola Tesla

Chorował na bakteriofobię, a więc o wiele częściej wymieniał ręczniki i mył ręce. Również bardzo mało sypiał, bo aż po 2 godziny. Był człowiekiem bardzo tajemniczym, ale nigdy nie ukrywał, że kolczyki nie leżą w jego guście.

Zdjęcie Interesujące i zadziwiające fakty z życia geniuszy, o których warto wiedzieć! #1

Andy Warhol

Zupa widniejąca na jednej z jego słynnych grafik należała do jego ulubionych, którą mógł jeść codziennie. Doskonale rozpoznawał zapachy, a to dzięki jego bardzo wrażliwemu zmysłowi węchu. Nie chciał, aby ludzie domyślali się ile ma lat, a więc w młodym wieku zafarbował sobie włosy na siwo.

Zdjęcie Interesujące i zadziwiające fakty z życia geniuszy, o których warto wiedzieć! #2

Honoré de Balzac

Nie ma na świecie osoby, która bardziej kocha kawę niż ten człowiek. Potrafił ją pić przez cały dzień, dzięki czemu pracował nawet dwa dni non stop, a kiedy kofeina już nie wpływała na jego organizm przez uodpornienie, to ziarna kawy traktował jako zagryzkę.

Zdjęcie Interesujące i zadziwiające fakty z życia geniuszy, o których warto wiedzieć! #3

Salvador Dali

Artysta był pełen zaskakujących cech, a jego podejście do świata wyróżniało się od reszty ludzi. Podczas jednego z wywiadu ubrał się w kostium nurka, a na pytania odpowiadał siedząc na drzewie. Uważał, że dzięki temu lepiej może połączyć się z myślami i podświadomością. Został pochowany w Figueres, a to dlatego, że pragną aby po jego śmierci ludzie mogli chodzić po jego grobie.

Zdjęcie Interesujące i zadziwiające fakty z życia geniuszy, o których warto wiedzieć! #4

Hans Christian Andersen

Był człowiekiem, który większość swoich pieniędzy wydawał na ludzi, którzy wprowadzali korektę w jego dzieła, dlatego że opełniał wiele błędów w pisowni. Nie było na świecie rzeczy, której by się nie bał. Miał w zwyczaju notować wszystkie najmniejsze szczegóły ze swojego życia i dzięki temu teraz znamy ceny produktów z tamtych lat.

Zdjęcie Interesujące i zadziwiające fakty z życia geniuszy, o których warto wiedzieć! #5

Pablo Picasso

Picasso był wolnym człowiekiem, dla którego związek nie był czymś ważnym. Nie mógł być wierny jednej kobiecie, a więc zadowalał się wieloma. W jego domu można było spotkać wiele gołębi, ale wcale nie był miłośnikiem zwierząt. Gołębie były formą zabawy, do których mógł strzelać.

Zdjęcie Interesujące i zadziwiające fakty z życia geniuszy, o których warto wiedzieć! #6

Źródła zdjęć:

https://arte.firstonline.info/en/pablo-picasso-1881-1973-le-marin-1943-estimate-on-request/

https://kristallwelten.swarovski.com/Content.Node/wattens/Salvador_Dali_Swarovski.en.html

http://niezlasztuka.net/andy-warhol-2/

https://wealthygorilla.com/47-nikola-tesla-quotes/

https://wise-quote.com/Honore-de-Balzac

http://multiculticlub.pl/brzydal-zwany-andersenem/

+
Udostępnij: