Ponad 30 budynków na całym świecie zabłyśnie na biało-czerwono 11 listopada.

Krzywa Wieża w Pizie, egipskie piramidy, statua Jezusa Chrystusa w Rio de Janeiro oraz CN Tower w Toronto - m.in. te wszystkie znane nam budowle i zabytki zabłysną w biało-czerwonych barwach na 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada. 

Charakter globalny

Wiceminister spraw zagranicznych, który był gościem w TVP1 poinformował, że uroczystości związane z obchodami na 100 lecie niepodległości Polski nabiorą charakteru globalnego.

-Tych obiektów będzie ponad 30 na całym świecie. Burdż Chalifa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – jeden z najwyższych budynków na świecie – mówił wiceszef MSZ. 

To jest ponad 1000 wydarzeń, które już się odbywają i będą odbywać po 11 listopada. Kulminacja jest 11 listopada. W wielu krajach na świecie organizujemy spektakle, festiwale, wystawy, wizyty studyjne, spotkania, również takie nowoczesne formy komunikacji jak wizyty vlogerów. Z Rumunii przyjadą vlogerzy, którzy będą relacjonować obchody 100-lecia niepodległości – informuje wiceminister MSZ

Biało-czerwone barwy na całym świecie

Tym, co będzie najbardziej widoczne na świecie związane z naszym świętowaniem niepodległości, za co odpowiadamy jako Ministerstwo Spraw Zagranicznych, to jest akcja podświetlania budynków i różnych ważnych miejsc na całym świecie na kolor biało-czerwony – podrkeślił.

+
Udostępnij: