Testy psychologiczne pozwalają nam lepiej poznać samych siebie. W każdym naszym wyborze kryje się cząstka naszej duszy. Tym razem poznaj swoja osobowość dzięki zwierzętom. Jedyne, co potrzebujesz, to długopis i kartka.

Zwierzęta, tak samo jak ludzie, posiadają swoje cechy, którymi wyróżniają się na tle innych. Myśląc o jakimkolwiek zwierzęciu, automatycznie widzimy przed oczami cechy, które według nas pasują do tych zwierząt. Na tej też podstawie można określić naszą osobowość. Każdy nasz wybór odkrywa kawałek nas samych.

Podstawa

Na kartce wypisz trzy zwierzęta. 1) Te, które chcesz mieć w swoim domu. 2) Ulubione zwierzę. 3) Drugie ulubione zwierzę. Pamiętaj, że wybór niekoniecznie musi ograniczać się do tych domowych zwierząt.

Następnie do każdego wyboru dopisz cechy, które kojarzą ci się z danym zwierzęciem,

Przykłady:

Pies – przyjazny, radosny, lojalny, czuły

Kot – samodzielny, odważny, dominujący

Królik – szybki, zwinny, spokojny

Lis – przebiegły, zwinny, sprytny

Lew – silny, potężny, dominujący, odważny

Jeż – szybki, zdystansowany, sprytny

Koń – silny, szybki, kochający, lojalny

Słoń – rodzinny, obronny, potężny, silny

Ptak – wolny, wesoły

Małpa – sprytna, zwinna, przebiegła, wesoła

Kaczka – rodzinna, hałaśliwa, obronna

Wąż – szybki, zwinny, zdradliwy

Byk – waleczny, nerwowy, silny

Jakie jest rozwiązanie?

1) Cechy te przypisywane są do ciebie przez innych. To właśnie w ten sposób opisują twoją osobę i też na tej zasadzie dopasowują swoje nastawienie.

2) Te cechy przedstawiają twoją prawdziwą osobowość. Właśnie to skrywasz w swojej osobowości, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy.

3) Ten odpis przedstawia to, jak sam siebie przestrzegasz. Każdy z nas widzi siebie w zupełnie innym świetle. Zazwyczaj mało jest to podobne do naszej prawdziwej osobowości.

Podoba ci się twój opis?

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img