Patriotyzm dla każdego może oznaczać zupełnie co innego. Dla jednego jest to walka o swój kraj, dla innych może być to miłość do drugiego rodaka. Bez względu na wszystko, każdy z nas posiada w sobie miłość do ziemi, na której mieszkamy.

Historia Polski jest bardzo bogata w wojny, nieporozumienia i przeróżne zmiany. Wydarzenia te jednak złączyły naród, aby walczyć i wspierać się nawzajem. W 2018 roku Polacy świętowali setne odzyskanie niepodległości, co było wielkim wydarzeniem dla starszych i młodszych. 11 listopada 1918 jest bardzo ważną datą w historii Polski i to również z nią łączy się silny patriotyzm, który drzemie w naszych sercach.

Zapoznaj się zatem z pięknymi cytatami o Polsce, narodzie i patriotyzmie, które rozgrzeją naszą miłość.

Stefan Napieralski

Ojczyzna: to jest tam, gdzie by się chciało umrzeć.

Rhys Davies

Polacy kojarzą mi się z mieszkańcami Gondoru, ponieważ są waleczni, szlachetni i dumni. Szanuję Polaków.

Roman Dmowski

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Seneka Młodszy

Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna.

Stefan Pacek

Ojczyzna, to nie kraj, w którym mieszkasz, ale kraj którego potrzebujesz i który potrzebuje ciebie.

Aleksander Kamiński - Kamienie na szaniec

Patriotyzm nie polega na przekrzykiwaniu się kto Polskę bardziej kocha. Rzecz w tym , aby po cichu, z zaciętymi zębami, nieco pochylonym karkiem, ale z podniesioną głową żyć w niej i nie uciekać.

Henryk Sienkiewicz - Ogniem i mieczem

Czuł się dumnym, że jest synem tej Rzeczypospolitej zwycięskiej, przepotężnej, o której bramy wszelka złość, wszelki zamach, wszelkie ciosy tak rozbijają się i kruszą, jako mocy piekielne o bramy nieba.

Udostępnij:

Sklep