Dowiedz się, których przedmiotów mających złą aurę i renomę należy pozbyć się z domu

Jest wiele rzeczy, które zgodnie z przesądami przynoszą pecha. Istnieją bardziej oczywiste, takie jak zbite lustro, a także mniej oczywiste – np. bujany fotel. Dowiedz się, których przedmiotów mających złą aurę i renomę należy pozbyć się z domu.

Kaktusy

Kaktusy są roślinami mało wymagającymi, rosnącymi na skrajnie suchych terenach półpustynnych. Nie bez powodu są lubiane szczególnie przez osoby niemające czasu na pielęgnację. Istnieją jednak przesądy dotyczące tej i innych roślin mających kolce (wyjątkiem są róże). Feng shui wskazuje, że są one pełne negatywnej energii. Nie mniej ważne jest, aby pozbywać się zwiędłych i suchych kwiatów.

Bujane fotele

Najczęściej kojarzące się z babcią bujane fotele coraz częściej goszczą we wnętrzach i na tarasach czy balkonach. Są jednak inne skojarzenia – bujające się fotele, na których nikogo nie ma to często spotykany widok w horrorach. Zgodnie z irlandzkimi przesądami pusty bujany fotel przyciąga siły nieczyste, które zasiadają w fotelach.

Pęknięte lustro

Lustro jest elementem w każdym domu; dodaje przestrzeni i wzbogaca wnętrze pod względem estetycznym. Co do lustra istnieje wiele przesądów i wskazań, m.in. nie powinno być ułamane lub odbarwione, powinniśmy zawsze trzymać je w czystości oraz należy unikać umieszczania lustra naprzeciw łóżka. Najgroźniejszym przesądem jest zbite lustro – symbolizuje 7 lat nieszczęścia.

Nieaktualny kalendarz

Jest podobnym symbolem pecha, co pęknięte lustro. Według przesądów nieaktualizowanie kalendarza może rozpocząć serię nieszczęść – tak więc lepiej pamiętaj o usuwaniu starych kartek.

Pawie pióra

Rzadziej spotykanym wyposażeniem wnętrz są pawie pióra, jednak te piękne ozdoby stanowią symbol pecha. Istniejący przesąd ma podstawę u charakteru pawia – czujny, który w sytuacjach zagrożenia wszczyna alarm, w związku z tym zrodził się przesąd, że paw potrafi przewidzieć czyjąś śmierć. Stąd powstał lęk przed pawimi piórami. 

Pamiątki

Nie chodzi o wszystkie pamiątki; tylko o te, które dostaliśmy od znajomych i innych ludzi, z którymi nie utrzymujemy już kontaktu, a sam koniec znajomości przebiegł w negatywnej atmosferze. Według przesądu zła energia płynąca z figurek i innych eksponowanych pamiątek może przenieść się na całe nasze mieszkanie, jak też na nas samych.

Udostępnij: