Niezwykłe parki narodowe świata. Naprawdę robią wrażenie!

Na świecie istnieje wiele niesamowitych miejsc, które od wieków zachwycają ludzi. Poznaj najpiękniejsze i najbardziej niezwykłe parki narodowe na kuli ziemskiej.

Ranking niezwykłych parków narodowych świata

Na świecie istnieje ponad siedem tysięcy parków narodowych i każdy z nich zachwyca na swój sposób. Niektóre z nich znajdują się na wyciagnięcie ręki, a inne leżą w odległych zakątkach kuli ziemskiej. Łączy je jedno- wszystkie są niesamowite!

Yellowstone, Stany Zjednoczone

To najstarszy park narodowy na świecie, założony już w 1872 roku Yellowstone, na pograniczu Wyoming, Montany i Idaho. Sławę zawdzięcza malowniczym wodospadom, gorącym źródłom, błotnym wulkanom, a przede wszystkim trzystu gejzerom, z czego najpopularniejszym wśród turystów jest Old Faithful.

Wielki Kanion, Stany Zjednoczone

Jeden z najsłynniejszych parków narodowych w USA, swoje istnienie zawdzięcza rzece Kolorado, która przez miliony drążyła go w Płaskowyżu Kolorado. Wielki Kanion co roku przyciąga miliony turystów, a ogromna przestrzeń zapiera dech w piersiach.

Zhangjiajie w Chinach

Ten niezwykły park narodowy jest esencja chińskiego krajobrazu. Położony w górach Tianzi w centralnej części Państwa Środka. Znajdujące się w nim pionowe filary piaskowca, sięgające do 200 metrów, których na terenie parku jest ponad 300, przez unoszącą się gęstą mgłę, przypominają zawieszone w powietrzu samotne wierze. Widok może przyprawić o zawroty głowy!

Los Glaciares, Argentyna

Ten park narodowy chroni lodowce południowej Patagonii, na pograniczu Chile i Argentyny. Te rozległe, spływające z Andów jęzory lodu są częścią 350-kilometrowego Lądolodu Patagońskiego. Największego skutego lodem obszaru na ziemi poza Antarktyda i Grenlandią. Największym lodowcem w parku jest 30 kilometrowy Perito Moreno, na który można się z łatwością dostać.

Raja Ambat, Indonezja

Raja Ampat, to archipelag składający się z 1500 małych równikowych wysp. Ten niesamowity park narodowy położny w Indonezji, łączy ze sobą dwa światy: nad powierzchnią wody i pod jej taflą. Rafy koralowe znajdujące się w parku nie mają sobie równych na całym świecie. Występuje tu 1200 gatunków ryb i 550 rodzajów koralowców, a wciąż odkrywane są nowe gatunki fauny i flory!

Amboseli, Kenia

Park zajmuje pokryte sawanną tereny na granicy Kenii z Tanzanią. W parku zamieszkują stada afrykańskich słoni, żyrafy masajskie, hipopotamy, nosorożce, zebry, lwy, gepardy, antylopy i wiele innych zwierząt! W centrum znajduje się najwyższy szczyt Afryki- ośnieżony Kilimandżaro. W parku można zwiedzić też tradycyjną masajską wioskę i poczuć klimat czarnego kontynentu.

Udostępnij: