Mądra kobieta nigdy nie wypowie tych czterech zdań!

Każdemu czasem zdarza się powiedzieć coś niewłaściwego. Istnieją jednak zdania, których mądra kobieta nigdy nie powinna mówić. Dowiedz się, jakie to kwestie i lepiej usuń je ze swojego słownika!

Mądra kobieta nigdy nie wypowie tych czterech zdań!

Nigdy nie powinnaś wypowiadać tych czterech kwestii, więc lepiej usuń je od razu ze swojego słownika.

Nie powie „tak”, gdy myśli „nie”

Czy w Twoim życiu były momenty, w których mówiłaś „tak”, choć tak naprawdę chciałaś powiedzieć „nie”? Wciąż się poświęcasz i dajesz od siebie zbyt wiele? Często robisz coś kosztem siebie? Wyrażasz zgodę na coś, nawet wbrew sobie? Mądra kobieta tego nie robi! Nie bój się mówić „nie” i odmawiać, jeśli nie chcesz czegoś zrobić. Nie pozwalaj przekraczać swoich granic i nie dawaj się wykorzystywać innym.

Wszystko albo nic

Wyznajesz zasadę „wszystko albo nic” i często to powtarzasz. Wiele wymagasz od siebie i nie uznajesz kompromisów. Gdy tylko coś nie idzie po Twojej myśli, od razu się załamujesz. Zawsze starasz się wypaść jak najlepiej, gdy się to nie udaje, surowo się oceniasz. Mądra kobieta nie robi żadnej z tych rzeczy! Wie, że świat nie jest czarno- biały i istnieje mnóstwo odcieni szarości. Daje sobie przyzwolenie na popełnianie błędów, bo wie, że może wyciągnąć z nich wnioski na przyszłość.

Przepraszam za to, co czuję, myślę, uważam…

Mądra kobieta nie przeprasza za to co czuje, myśli, czy mówi! Pamiętaj, że nie musisz przepraszać za swoje uczucia, słowa, czy poglądy. Każdy ma prawo je mieć i nie musisz za nie przepraszać, dopóki nie urażają, czy nie krzywdzą innych. Nie przepraszaj także za innych. Jesteś odpowiedzialna wyłącznie za siebie, swoje słowa, zachowanie i czyny. Nie masz obowiązku tego robić, ponieważ każdy decyduje o sobie.

Chciałabym być taka, jak..

Mądra kobieta nie porównuje się do innych. Wie, że zawsze znajdzie się ktoś, kto jest lepszy pod pewnymi względami. Zdaje sobie sprawę z tego, że takie porównania nie przynoszą niczego dobrego, mogą wywołać jedynie zazdrość i zawiść. Unika ich, zamiast tego skupia się na tym, w czym jest dobra, podkreśla swoje mocne strony i zalety.

Udostępnij: