Sylwesterowe przesądy. Co robić, a czego nie robić ostatniego dnia roku?

Sylwester zbliża się wielki krokami. Ostatniego dnia roku nie jest jednak wskazane wykonanie kilku czynności. Zobaczcie, co przynosi pecha, a co powinno zagwarantować szczęście.

Ostatni dzień roku jest wyjątkowy z różnych powodów. Jedni traktują go jako pożegnanie starego i wejście z przytupem w nowy, inni natomiast wyłącznie jako okazję do hucznego świętowania. Chociaż nie każdy wierzy w przesądy, osoby, które lubią kierować się nimi w życiu, powinny uważać na to, co robią tego dnia. W ostatni dzień starego roku nie jest wskazane robienie kilku rzeczy.

Jakie są sylwestrowe przesądy?

Spać długi - jednym z istotniejszych sylwestrowych przesądów jest to, że w nowy rok nie można wchodzić z długami. Warto zatem spłacić wszystkie należności. Może to sprawić ze w kolejnym roku nie będzie nam brakować pieniędzy.

Nie sprzątaj – w ostatnim dniu roku nie powinno się także sprzątać. Symbolizuje to wymiecenie szczęścia.

Spal złe wspomnienia – chcesz pozbyć się złych wspomnieć, których doświadczyłaś w mijającym roku? Spisz je na kartce, najlepiej czerwonej i spal. Przestaną Cię wówczas dręczyć.

Ubierz nową bieliznę – w ostatnim dniu roku warto zapatrzyć się także w nową bielizna, którą oczywiście się bierze. Przyniesie to szczęście w miłości w kolejnym roku.

Zaopatrz się w gotówkę i łuskę karpia – szczęście zapewnić powinno także posiadanie w sylwestrową noc gotówki i łuski karpia z wigilijnej kolacji.

Nakręć na nowo zegary - po wybiciu północy w nowy rok wskazane jest odnowa nakręcić wszystkie zegarki w domu. To również powinno przynieść nam szczęście w nadchodzących dwunastu miesiącach.

Zobacz także: Te znaki zodiaku czekają w sylwestra trudne chwile! Mogą spędzić go w samotności…

Otwórz okna - kolejny przesąd, który ma przenieść szczęście w nowym roku, jest otworzenie okien po północy, ale co ważne, przez najstarszą osobę, która znajduje się w domu. W ten sposób pozbywamy się nieszczęść i wpuszczamy do domostwa tylko szczęście.

Zjedz kapustę – w nowy rok szczęście przenieść powinno także zjedzenie kapusty.

Znacie inne ciekawe przesądy?

Udostępnij: