Środa Popielcowa! Unikaj tych rzeczy, bo możesz ściągnąć na siebie pecha!

W tym roku Środa Popielcowa wypada 14 lutego, pokrywając się z Walentynkami. To wyjątkowy dzień, w którym obowiązuje post ścisły oraz wiele tradycyjnych zwyczajów i nakazów. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że związane z tym dniem są również pewne przesądy, których lepiej przestrzegać. Czego lepiej unikać w tym dniu?

Istnieją rożne przesądy związane ze Środą Popielcową. Lepiej jest unikać robienia tych konkretnych rzeczy, aby nie przyciągnąć na siebie pecha. Dlatego lepiej w tym dniu unikać tego, co pozornie wydaje się nam błahe. 

W Środę Popielcową lepiej tego nie robić!

Popielec jest czasem, w którym obowiązują pewne zasady. W tym dniu nie spożywać się pokarmów mięsnych, je się tylko jeden posiłek do syta. W tym dniu osoby wierzące najczęściej wybierają się do kościoła, aby posypać głowy popiołem. Jest to symbol związany z rozpoczynającym się okresem postu, który przygotowuje nas do świąt Wielkanocnych.

Istniej ludowy przesąd związany z Popielcem, z którym wiąże się wierzenie dotyczące nie podejmowania wykonywania nadmiernych zakupów. Należy unikać w tym dniu również większych, nieplanowanych wydatków.

W tym dniu powinno się szczególnie przestrzegać zasady zakupu tylko najważniejszych rzeczy, niezbędnych w codziennym życiu.

Zakupy powinny być zaplanowane, ograniczone do podstawowych rzeczy, w ten sposób możemy uniknąć niekorzystnych skutków.

Środa Popielcowa to zły czas dla finansów

Według przesądów, podejmowanie dużej ilości wydatków w Środę Popielcową może skutkować niepowodzeniami finansowymi w przyszłości. Zaleca się więc ostrożność i powstrzymanie się od większych inwestycji czy ryzykownych decyzji finansowych w tym dniu.

Zdjęcie Środa Popielcowa! Unikaj tych rzeczy, bo możesz ściągnąć na siebie pecha! #1

Podejmowanie tak ważnych decyzji właśnie tego dnia może mieć nieodwracalne skutki.

Przestrzegając tych przesądów, można uniknąć potencjalnych niepowodzeń finansowych i cieszyć się spokojem w tym szczególnym dniu.

Pamiętać należy, że aby unikać niepowodzeń, jakie są związane z tym dniem należy wszystko zaplanować wcześniej. Zakupy czy dokonywanie jakichkolwiek inwestycji finansowych można wykonać wcześniej lub przełożyć je na kolejny dzień.

ZOBACZ TAKŻE: Nie rób tego w WALENTYNKI!

Warto pamiętać, że lepsze jest zachowanie ostrożności wobec tradycji, nawet jeśli niektóre z nich mogą wydawać się przesadne.

Udostępnij: